Instalacja coolera na procesorze.Jak to zrobić bezpiecznie?

Składam właśnie komputer i jestem na etapie instalacji coolera na procesorze. Procesor to Core 2 Duo E8200, cooler to Pentagram Freezone 100 Cu. Jak zainstalować ten wentylator, żeby nic nie zrobić procesorowi czy płycie głównej?

Jest tam stary typ mocowania, na boczne zatrzaski. Po obu stronach coolera jest blaszka, którą trzeba zaczepić na “koszyku”. Mam z tym problem, bo strasznie ciężko to idzie. Mam użyć do dociśnięcia śrubokręta? Tą “blaszkę” dociskać równomiernie z obu stron, czy najpierw zahaczyć jedną stronę, a potem dociskać drugą?

Pomóżcie dobrzy ludzie, bo utkwiłem w martwym punkcie :wink:

Wpierw włóż z jednej strony a potem zaczepiaj(śrubokrętem) z drugiej. Pomijam pytanie Ciebie o to czy nałożyłeś pastę na proca.

Tak, o paście oczywiście pamiętam.

A z tym dociskaniem to właśnie mam problem, bo strasznie dużo siły trzeba używać i obawiam się, że moge uszkodzić procesor.

ciężko w taki sposób uszkodzić procesor - są coolery, z dużo mocniejszym dociskiem

Temu “ciężko” założyć żeby potem za łatwo nie odpadł :stuck_out_tongue:

nie zgadam się

równomiernie po obu stronach

bo jak założysz jedną potem będziesz chciał założyć drugą to niefartem możesz ukruszyc rdzeń.

mam róznież taki cooler i wiem co piszę ;]

tez mam ten cooler i zakładałem najpierw jedna stronę a potem delikatnie druga . robiłem to już kilkakrotnie i nic sie nie stało . najpierw trzeba założyć ten koszyczek a potem zakładać radiator za pierwszym razem chciałem to założyć razem i sie udało ale było ciężko :o

A to ci wałek, jak zakładałem pierwszy raz QLera(LTA) na proca zrobiłem jak pisałem i nic się nie stało bo stać się nie mogło.