Instalacja - czy można pobrać obraz płyty z aktualizacjami


(czarny banan) #1

Witam,

 

Ciąży nademną widmo ponownej instalacji Windowsa. Kiedy robiłem to rok temu, to po wgraniu systemu i sterowników i tak przez 3 dni nie mogłem normalnie z komputera korzystać, bo ciągle ściągał i instalował nowe aktualizacje. Czasem przez kilka godzin komputer nie mógł się wyłączyć, bo w kolejce czekało 200 poprawek :confused: A dodajmy, że od tego czasu wysżło wiele nowych :slight_smile:

 

  1. Czy MS ma na swojej stronie jakiś magiczny obraz płyty DVD z Windowsem 7 ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami, który mógłbym ściągnąć, wypalić, zainstalować i aktywować kluczem, który dostałem wraz z oryginalnym systemem?

 

  1. Czy po zainstalowaniu systemu, wgraniu sterowników, aktualizacji i kilku programów, mógłbym jakoś wypalić obraz dysku C:/? A później, zamiast instalować Windowsa od nowa, poprostu wgrać ten obraz z kilku płyt?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.


(bachus) #2

Hej, niestety nie ma tak łatwo, ale możesz utworzyć swój własny serwer aktualizacji:

http://download.wsusoffline.net/

Zaznacz swój OS (wersję 32/64), język, wskaż katalog gdzie mają być zapisane aktualizacje. Aktualizacje mogą być zapisane w formacie ISO (płytka), ale najlepiej utworzyć sobie katalog już gotowy do uruchomienia). Jak jakiś problem z programem - pytaj. Ja mam standardowo takiego ‘WSUSa’ na dysku USB i często z tego korzystam (nie zmienia to faktu, że kilkanaście restartów jest koniecznych, ponieważ niektóre aktualizacje muszą być zainstalowane jako pierwsze). Przykładowa konfiguracja:

 

 

C:\Katalog_docelowy zgraj sobie na jakiś nośnik USB.\

 

  1. Tak, jest masa programów do kopii migawkowych - bardzo dobry jest Acronis True Image 2015 (http://www.acronis.com/en-eu/personal/pc-backup/). Możesz np. przygotować LiveCD - zgrać kopię na dysk USB. Może też być zainstalowany i np. raz w tygodniu wykonywać kopie przyrostowe. U klientów używam ShadowProtect - uważam, że jest to najlepsze tego typu oprogramowanie dla Windowsa i partycji NTFS/FAT32. Wersja desktopowa: http://www.shadowprotect.com/backup-software/shadowprotect-desktop

(FadeMind) #3

Potrzebujesz: WAIK dla Windows 7 i WSUS:

WAIK: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5188

WSUS: http://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html

 

Musisz ręcznie przygotować ISO z aktualizacjami wykorzystując WSUS do instalacji offline.


(czarny banan) #4

Wielkie dzięki, nie spodziewałem się tak szybkiej i rzeczowej odpowiedzi. :slight_smile: