Instalacja db MySQL na Viscie Home Premium

Witam

Mam maly problem, ponieważ nie mogę zainstalować serwera bazodanowego MySQL (essential-5.0.51a-win32).

Problem polega na tym ze po zakonczeniu instalacji, gdy chce uruchomic konfigurowanie MySQL’a pojawia się komunikat:

“Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niewłaściwa. Więcej szczegółów można znaleźć w dzienniku zdarzeń aplikacji”

Apache i Php zainstalowałem poprawnie i chodzi. Pozostał jedyny MySQL. Nie może to nie własciwa ver. serwer dla visty. Prosilbym o sugestie jak rozwiazac ten problem.

Zainstaluj Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86). A potem napisz do developerów MySQLa maila z pretensjami dlaczego nie dołączają w/w paczki, skoro jest potrzebna do poprawnej instalacji. W końcu to niecałe 3MB :).

P.S. Jednak uzupełnię trochę. Linka do pakietu redystrubucyjnego MSVC++ podałem na podstawie informacji znalezionych w google. Tyle, ze dotyczyły identycznego komunikatu błędu choć innego programu. Sprawdź w dokumentacji MySQL (readme, faq na stronie WWW) jakie dokładnie wymagania ma ta baza i jakie dodatkowe biblioteki systemowe musisz doinstalować.