Instalacja/deinstalacja kodeków K-Lite - zepsute kodeki

W trakcie instalowanie/odinstalowania K-Lite Mega Codec Pack wyskakuje kilkanaście okienek o zepsutych kodekach takich jak te:

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

Nie chcę nic namieszać i na razie klikam “Nie”. Nie wiem skąd się wzięło tyle zepsutych :? Miałem też ostatnio problem z plikiem .rmvb, film działał “powoli”, tzn. miał mało klatek/s (ale na razie tylko ten jeden film .rmvb otwierałem, innych nie). Przy okazji w Media Playerze HC jest problem ze skrótami dla małego, średniego i dużego skoku w przód/tył filmu. Kiedyś to działało ok, teraz nawet jak zmienię w ustawieniach to zawsze któryś nie działa.

To jak, odinstalowac kodeki i dawać “Tak” w tych okienkach :?:

Co do tych komunikatów, to możesz śmiało klikać Tak, przynajmniej w tych wklejonych komunikatach, gdyż instalator/deinstalator zgłasza po prostu, że albo pliku nie ma, albo są pozostałości w rejestrze po usuniętych kodekach.

Z małą ilością FPS-ów w filmach zakodowanych w RMVB też się spotkałem. Mi pomogło pobranie z Internetu “Real Alternative”.

Na sktóry MPC HC nie poradzę, pewnie jakiś bug, który twórcy tegoż programu powinni w najbliższych aktualizacjach naprawić.

sry ze tak odświeżam ale zauważyłem coś dziwnego.

Przy instalacji poprzednich kodeków z tej serii 6.6.0 nie miałem komunikatu o vorbis.acm , natomiast dzisiaj przy 7.6.0 dostałem (taki właśnie jak na załączonym pierwszym obrazku).

Dziwi mnie to dlatego że żadnych rzeczy multimedialnych oprócz tych windows media player 12 i bestplayer’a nie miałem w systemie. Oprócz tego to tylko aktualizacje windowsa mam zainstalowane, libreoffice, aqq, ff, chrome, java, vuza.

edit. Mój os. win7 x64

Message box (Yes/No):

                          The following codec was detected as broken:



ID: msacm.vorbis


Filename: C:\Windows\SysWOW64\vorbis.acm


Description: Ogg Vorbis Audio CODEC, Based on Xiphophorus libVorbis I 20010910



Reason: File not found



Remove this item from the Windows registry?


(Yes = recommended)