Instalacja dodatkowego dysku twardego

Ok, czyli pozostaje wymiana dysku lub zakup przejściówki…

Ktoś wie gdzie można takową tanio zakupić? Bo jak zauważyłem w pierwszym sklepie internetowym po wpisaniu “przejściówka z sata na ata” w google, że kosztuje ona 128 złotych, da się to gdzieś taniej skombinować?

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM SERDECZNIE ZA POMOC I WYROZUMIAŁOŚĆ! :smiley:

Zobacz na Allegro.

tylko obawiam sie ze jak kupisz przejściówkę to twój dysk SATA bedzie chodził jak ATA czyli :

  1. tracisz na tym bo i tak masz ATA

  2. musisz dołożyć do przejściówki

ja tam bardziej polecam go wymienic na ATA

Nie rozumiem na czym polega ta strata, :slight_smile: Dysk SATA ma 160GB, natomiast aktualny ATA ma 40GB… Fakt, że przejściówka jest dość droga, może lepiej postaram się wymienić ten dysk. :roll:

to nie jest tak dyski ATA też mają 160 GB są poprostu inne (SATA są troche szybsze, inna technologia) ale nic pozatym mozesz mieć równie dobrze za to 160GB ATA u bardzo dobrze bedzie chodzić

Ok, mam kabelek, podłączyłem dysk do kompa. :smiley:

I teraz pytanie: jak go zainstalować? Bo mój komputer go narazie nie widzi… :?

Jak już mogliście zauważyć nie jestem biegły w slangu i obsłudze komputerów, więc proszę o wyrozumiałość… :oops:

W sterownikach od płyty głównej powinieneś mieć drivery do obsługi SATA,musisz przejżeć płytkę. Jak je znajdziesz to zgrywasz na dyskietke (program powinien ci to zrobić sam) i następnie uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej Windowsa XP. Na początku wczytywania sterów z płytki instalacyjnej komputer da ci możliwość wgrania właśnie takich sterowników,w co wejdziesz za pomocą klawisza F6.Naciśnij go kiedy zostaniesz o to poproszony. Po wejściu w menu instalacyjne wkładasz dyskietke ze sterami do SATA i wgrywasz…

Jeśli to nei pomoze,znaczy,iż musisz uaktualnić bios…

Witam, ja mam podobny problem, może znajdzie sie ktos kto pomoze mi go rozwiazac, mianowicie dostalem od kumpla dysk twardy ( 80gb, 2 partycje na C i D, gdzie na C znajduje sie system Win xp) i mam zamiar podlaczyc go do swojego komputera, ale niestety mam z tym problem. Gdyz mam ustawiona zworke w nim na slave, natomiast na swoim dysku nie mam zadnej zworki ( nie bylo ) w momenci gdy podlaczam dysk do swojego komputera to system uruchamia sie nie z mojego dysku, tylko z tego co dostalem, jak moge zrobic zeby bylo na dokladnie na odwrot ? czekam na wasze porady!! poza tym moj dysk jest bezposrednio podlaczony do plyty głównej za pomocą pomarańczowego kabla, jest to chyba dyska ATA przynajmniej tak jest napisane na tym kablu tak wiec moze to bedzie jakas małą wskazówą. Pozdrawiam jakby co to pozostawiam swoje gg: 2333286