Instalacja dodatkowego RAMu

Witam, z góry proszę o wyrozumiałość, nie miałem styczności z taką sytuacją.

Powierzono mi załatwienie i instalację nowego RAMu w jakimś starym komputerze sprzed blisko 8 lat, znalazłem odpowiednie DDR1 Kingstona itd. po 512 każda.

Sytuacja, w wyniku której mam problem polega na tym, iż w środku jest już jakaś kość 256 MB jakiejś innej firmy (prawdopodobnie GoodRam, ale to nieistotne). Czy mogę do tej 256 normalnie dołożyć te dwie 512 w dwóch slotach obok? Czy może muszę wyjąć tą 256 ze środka? Pytam się głupio, bo parę razy słyszałem, że jeżeli nie mam 256 do pary z tamtą kością 256 i dołożę coś więcej, mogę coś spalić, czy coś takiego.

Płyta główna to ta tutaj : http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-7n400e-l/

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

W teorii zadziała jakbyś nie obsadził. Zrób jednak tak jak się domyślasz, pierwsze dwa tymi 512MB i na końcu 256.MB Co do spalenia, nic takiego nie ma prawa mieć miejsca, bajki dla naiwnych (żeby “pan technik” mógł zarobić na byle popierdółce).

możesz spokojnie dołożyć 2x512 do 256 :stuck_out_tongue:

Musi być to same CL na wszystkich kościach żeby działały wszystkie kości.

A czy przypadkiem płyta nie dostosuje się do najniższego oferowanego przez najwolniejszy moduł?

Albo dostosuje albo wystarczy samemu ustawić na sztywno, oczywiście ten większy CL. Zresztą przy DDR1 przecież nie ma dziesiątek kombinacji (CL2, CL2.5, CL3).

Automatycznie dostosuje częstotliwość MHz ale nie CL, choć są one powiązane. Najprościej włożyć i sprawdzić.