Instalacja dodatkowych języków w wordzie

jak w temacie, chciałbym doinstalować język niemiecki by mieć dodatkowe litery w tym języku

jak to zrobić ?

W samym Wordzie niczego nie musisz doinstalowywać. No może poza niemieckim tezaurusem i sprawdzaniem pisowni. Resztę załatwia system operacyjny. A konkretnie niemiecki układ klawiatury. Literki charakterystyczne dla języka niemieckiego, czyli ä, ö, ü, ß będą dostępne tak jak polskie ą, ś, ć… - spod prawego alta.

Niemieckie litery znajdzież również w tablicy znaków. Musisz ich szukać.

:arrow: Menu Start>> Uruchom i wpisz charmap.exe

lub:

:arrow: Menu Start>> Programy>> Akcesoria>> Narzędzia systemowe>> Tablica znaków

a jak uruchomić niemiecki system znaków

By mieć litery w języku niemieckim trzeba ustawić niemiecki układ klawiatury w systemie operacyjnym. Ustawia się go w Panelu Sterowania.

Chyba Niemcy mają też własną klawiaturę z niemieckimi literkami, więc trudno byłoby pisać na klawiaturze amerykańskiej popularnej w Polsce (tzw. polski programisty). W Polsce też kiedyś były klawiatury z polskimi literkami (tzw. polski maszynistki), ale nie przyjęły się, z wyjątkiem niektórych klawiatur do komputerów Apple.

Natomiast słownik niemiecki (oraz angielski) powinien już być w Wordzie. W zależności od opcji przy instalacji być może trzeba ponownie uruchomić instalator i doinstalować brakujące komponenty. Inne słowniki są płatne.

ok ale jak ustawić ten niemiecki układ klawiatury w systemie ?

Ja mam mianowicie taki problem, że potrzebuję układu klawiatury czeskiej. jednak w ustawieniach językowych nie ma czeskiego (w innej wersji windowsa XP była i nie miałem z tym problemów), a w obecnej wersji windowsa nie mam tego układu. Czy jest możliwość ‘doinstalowania’ tego układu z innej wersji windowsa (mowa ciągle o windowsie XP), jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić?

prrrrrr… a nikt ni pomyślał o przypisywaniu skrótów klawiszowych kilka lat temu tak właśnie rozwiązałem ten problem kiedy potrzebowałem szybko w wordzie pisać niemieckie znaki :):smiley:

można Wstaw-ić Symbol z odpowiedniego Klawisz-a skrótu… :>

dla domyślnych brawo :wink:

można by również użyć Format-u a raczej Autoformatowanie… po czym przypisać 2 znakom oe ae ue ewentualnie oo, ee, uu ss by zamieniały się same na ä, ö, ü, ß

no jeśli ma to być tylko w wordzie :wink:

Hej powiedzcie mi czy jak zakladam sobie drugie konto uzytkownika na komputerze i instaluje sobie worda np. rosyjskiego a na tym pierwszym koncie mam polskiego to czy beda oba. na pierwszym uzytkowniku polski a po przelaczeniu na drugu rosyjski?? JESLI KTOS TO WIE - PISZCIE

Zależy od instalacji jeśli W. Office był instalowany tylko dla jednego użytkownika za każdym razem, to będziesz miał na każdym inną wersję w innym wypadku albo będzie jedna albo będzie się psuło :slight_smile:

Odświeżam temat bo sam napotkałem na problem niemożności wpisania znaków z innego układu klawiatury.

Interesujące że czeskie znaki w standardowym układzie są w miejscu cyfr.Nie podoba mi się takie coś

Znalazłem

http://vindicator.pl/klawiatura_gregorianska

lecz to nie działa na windows 98

Pakietu office nie posiadam bo jest płatny ,więc nie zainstaluje klawiatury wizualnej

Czy jest jakiś program ,lub instalator czeskej klawiatury który podstawi czeskie znaki pod alt+cyfra a nie sama cyfra?

Ewentualnie program(ale nie word) który bez intgerencji w systemowe klawiatury podmieni wpisywane znaki na zdefiniowane przeze mnie?