Instalacja drugiego systemu, problem z rozruchem USB


(Radzio 125) #1

Hej! Aktualnie posiadam system Windows XP. Pojawiają się różne problemy i rozmyślam czy nie lepiej przeżucić się na Windows 7. Dało by radę aby na jednej partycji był XP a na drógiej W7 oraz czy dałoby się podczas korzystania z W7 skasować pratycję z XP (W7 stałbysię jednynym systemem)? Chciałbym to tak zrobić ponieważ aktualnie na kompie mam różne ważne pliki i nie chciałbym ich stracić. Częściowo przenosiłbym pliki przy pomocy pendrive'a z jednego na drugi system a na końcu bym skasował partycję z XP. Wie ktoś czy tak się da?


(mrFreeze) #2

Bez problemu skasujesz (sformatujesz) partycję z XP-kiem pod W7. Pamiętaj żeby przed tą operacją wszystko co ważne zgrać z tej partycji. Zostanie tylko przeedytowanie bootloadera i wszystko.


(Atronics) #3

http://www.trochetechniki.pl/Windows-7-i-Windows-XP-na-jednym-komputerze,t,1034.html


(PYZ24) #4

Na Win 7 wchodzisz w Start i wpisujesz “Utwórz i sformatuj partycję dysku twardego” i po chwili pojawi Ci się program do tej nazwie. Uruchamiasz go i tam formatujesz partycję z Windowsem XP, po czym wolne miejsce dołączasz do innej partycji. Potem tylko jak napisał Freeze edycja bootloadera i już :slight_smile:


(Radzio 125) #5

Da się zainstalować W7 bezpośrednio z poziomu XP czy jedynie z pendrive’a?


(PYZ24) #6

Z pendrive’a albo płyty. Ustawiasz w BIOSie bootowanie z pendrive/płyty, zapisujesz te ustawienia i odpalasz na nowo komputer. Jeśli wszystko jest prawidłowo zrobione to powinien Ci się uruchomić instalator Win 7.


(Radzio 125) #7

Nie wiem dlaczego ale z usb nie chce się uruchomić.


(PYZ24) #8

Może Twoja płyta główna nie obsługuje bootowania z USB, wypal na płycie obraz i wtedy spróbuj.