Instalacja drugiego windowsa

To jeszcze sprawdź czy opcja Windows Legacy Bootloader zamiast Windows Vista Bootloader da efekt , jak nie to poszukamy innego sposobu.

Znów brak Menu z wyborem systemu, tylko teraz nie uruchomil sie Windows 7 tylko Windows XP. :frowning:

proponuje tak

czasem jest taka opcja wylączona w win7 ale warto sprawdzic

rób wiec tak

ppm(prawy przycisk muszy)

1.ppm na komputerze i wybieramy właściwości

  1. później z listy po lewej stronie zaawansowane ustawienia systemu

3.w otwartym oknie wybierz zakładkę zaawansowane a następnie przycisk Ustawienia w Uruchamianie i odzyskiwanie

  1. w otwartym podoknie sprawdz jaki masz system domyślnu oraz czy “czas wyświetlania listy systemów operacyjnych” jest ustawiony na kilka sekund oraz czy checkbox jest zaznaczony;p

jezeli tak jest to spróbuj wybrac jako sys domyslny tego XP’ka moze wtedy pojawi się lista systemów do wyboru przy stracie

jak wczesniej wspomnialem EasyBCD ma również możliwość ustawienia kolejności

Teraz pokazalo mi się Menu z wyborem systemu, tylke że do wybrania mam coś takiego:

Windows 7

Microsoft Windows 7

yy… dwie Siódemki ? a gdzie WinXP ?


Nikt nie zna rozwiązania ? :frowning: :frowning:

a jak wybierzesz ten albo ten to jaki system startuje? zawsze 7?

tak, zawsze Siódemka się odpala :frowning:


Dobra no cóż, chyba mi zostaje instalowanie każdego z Windows`ów po kolei, czyli najpierw XP później 7…Myślę, że to tylko rozwiąże sprawe, chyba że ktoś jeszcze znajdzie jakieś dobre rozwiązanie.

brak-bootloadera-windows-dualboot-t348108.html Jeszcze ten temat przeglądnij, z tego co widziałem na szybko pojawiła się tam porada, która okazała się skuteczna.

Nie dziala :frowning: Zinstaluje najpierw Win XP pozniej Win7… i myśle, że bedzie po klopoocie :smiley:

Dodane 25.06.2011 (So) 10:49

Witam :wink:

Poradziłem sobie jakoś sam xD Mam pytanie czy można jakoś tak zrobić by np. programy zainstalowane na Win7 działały na WinXP i odwrotnie? :wink:

Zainstaluj program na obydwu systemach wybierając w trakcie instalacji identyczne opcje oraz ścieżki, w których program ma się znajdować.

PS. Ścieżka instalacji musi się znajdować poza domyślnymi folderami Program Files.

mimo wszystko nie lepiej zainstalowa VirtualBoxa? i tam podpiąć dysk C jako sieciowy i korzystać z tych zainstalowanych prog?