Instalacja drukarki

Mam HP Deskjet 3550 i ściągnąłem stery ze strony HP, ale instalacja zatrzymuje się tu:

fast3tp.th.jpg

Czekam już dobrych 20 minut :expressionless:

Drukarka jest podłączona jak powinna i był ten dźwięk jak przy podłączeniu USB czyli dobrze. To czemu instalator nie może wykryć drukarki? Kreator dodawania sprzętu wykrywa bez problemu model drukarki…

A spróbuj najpierw uruchomić sterowniki a podem dodać drukarkę. Oczywiście drukarka niech będzie cały czas włączona. Uruchomione sterowniki pownny ci utworzyc folder na dysku c: i przy dodawaniu drukarki pokaż ściezke tego folderu

po co ściągać sterowniki jak same się uaktualniają :-s :expressionless:

zainstaluj te dołączone do sprzętu i nie będzie problemów :?

A może w ten sposób

  1. odinstaluj stare stery i usuń foldery związane z HP

2)reset kompa

  1. kreator ci ją powinien wykryć

4)drukarkę włącz i instalacja nowych sterów i ponowny reset

Możliwe że coś z tym nowym sterem nie tak,jego instalator rozpoznaje drukarkę jako model 3500, a masz 3550.

Wyjmij wtyczkę USB drukarki z kompa i poczytaj i rób.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=198641#198641

A stąd brałeś te stery tu masz do

HP Deskjet 3550

wiewia pisze żeby nie podłączać drukarki zanim o to nie poprosi, a drukarka cały czas jest włączona :slight_smile: Pozatym nie pyta o żadną ścieżkę.

DUCH na nich drukarka działa jak chce, dlatego ich nie instaluje.

Mondzio ja miałem format i dlatego nie mam do niej żadnych sterów, a kreator nie umie jej zainstalować bo chce ścieżke do sterowników.

JNJN ja wtyczke mam cały czas wyłączoną dopóki nie pokaże się komunikat, że mam podłączyć, pozatym tam wcale nie pisze, że wykryto drukarke 3500, ale wykryto drukarkę Z SERII 3500 , a to duża różnica ;]

Mondzio właśnie stamtąd je wziąłem :smiley:

To zobacz czy napewno ten.

TEN

Jak drukarka sprawdzona na innym kompie i dobra,to musi chodzić.

I masz rację faktycznie ster do drukarek w wersji series 3500.

Nie wiem dlaczego tak wywnioskowałeś z mojego posta

Jednak chce jakąś ścieżke

Chodziło mi o to żebyś plik ze sterownikami który ściagnołeś nacisnij dwa razy LPM nastąpi extract plików. W te miejsce gdzie masz ściągniętą instalke utworzy się katalog o nazwie 3500. Włacz kreatora dodawania drukarki pokaz mu ścieżkę tego katalogu. Jeśli się nie myle będzie tam podkatog Drivers i tam będą sterowniki do twojej drukarki

Jak zła jak tydzień temu działała ;| Nie mam gdzie jej sprawdzić, ale komputer ją wykrywa normalnie tylko sterowniki takie cyrki robią :confused:

Nie ma tam tego katalogu, jest instalka, a jej kreator nie chce ;|

Złączono Posta : 20.10.2005 (Czw) 18:53

Hmm… na Win2k leci bez problemu i drukarka działa :expressionless:

To że tydzień temu chodziła o niczym nie świadczy.

Jeśli wszystko Robisz przy jej instalacji jak zawsze - to wskazuje na jej uszkodzenie.

UPDATE

Czyli coś źle robisz,czy nie wyłączałeś usługi w XP.

Sprawdź to.

Usługa bufor wydruku - daj na uruchomiona i ręczny.

Usługa RPC - uruchomiona i automatyczny.

Odinstaluj wszystko co drukarka - pamiętaj folder drukarek ma być pusty,restart kompa i instaluj.

A na kompie nie mam nic co z drukarką związane bo miałem format.

A porty USB pracują - sprawdź na innym urządzeniu.

Czy wgrane stery do płyty głównej.

Wyjmij wtyczki z portów USB kompa,menadzer urządzen i odinstaluj wszystko co kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - ma być pusto,restart kompa i komp zainstaluje stery do USB i próbuj instalacji.

Jeśli komp ma wersje USB 1.1 - stery ma system.

Jeśli masz USB2.0 i system XP z SP2 stery ma system, w innym wypadku trzeba stery do USB2.0 doinstalować z płyty CD do płyty głównej lub strona producenta i pobierz stery do twojej płyty.

Mam USB 1.1, a USB działa OK bo aparat moge podłączyć bez problemu, tak samo joystick i działają.

No to albo drukarka niesprawna,albo ster nie ten lub uszkodzony, albo coś źle robisz - wszystko masz napisane,więcej pomysłów nie mam.

Jak z tej samej strony stera do Win2k ściągnąłem i działa…

Co moge źle robić przy instalacji drukarki? :smiley: Już ją 10 razy instalowałem, tylko teraz takie coś :expressionless:

Sprobuj jeszcze tak - XP.

Kabel z drukarki wyjęty z portu USB kompa.

Jak się coś zainstalowało z oprogramowania to odinstaluj - folder drukarek pusty.

Sprawdzasz czy usługi są na uruchomione i automatyczny.

bufor wydruku

zdalne wywołanie procedur RPC

Z uruchom komenda cmd i wpisujesz:

sc config spooler depend= RpcSs

Restart kompa i próbuj instalacji drukarki.