Instalacja drukarki

podczas instalacji drukarki pokazuje mi się błąd brak pliku

[‘hpzimc09.dll’ z.hp.cd]i wyszukaj. Wrzuciłem nazwę tego pliku na wyszukiwarkę komp. i nic. Dysk jest po formacie. Może wie ktoś co się dzieje?. Ponowne próby zainstalowanie z płytki przynoszątakie same rezultaty.

Pozdro.

Mógłbyś napisać jaką masz drukarkę dokładnie ?? …

Drukarka i system,jakim kablem podłączona do kompa.

Jeśli masz system XP czy masz nowe stery do niej.

hp deskjet 3650 . Kabel USB.

Jaki system operacyjny ?? Masz SP2 ?

Sterowniki z internetu czy oryginalne na CD ??

System XP SP 2, orginalne na CD. A gdybym tak ten plik skopiował np. od kolegi, dało to by coś czy nie?

Pobierz sterowniki z netu np stąd:

hp deskjet 3650

Poczytaj tutaj:

http://h41111.www4.hp.com/pond/windowsxp/uk/en/index.html

Strona w języku angielskim.

Dzięki! Działam!

Nara. Pozdro!

Update:

Sciągnołem nowe stery zainstalowałem i to samo brak w/w pliku!

To pewnie trzeba będzie zastosować sie do porad ze strony do której linka podałem powyżej.

No tak tylko trzeba rozumieć co tam pisze!

Pozdro.

Odłącz drukarke,dodaj usuń programy, zrób czystke po sterownikach i programach drukarki,szczególnie folder drukarki - tu ma być czysto,restart kompa.

Z uruchom komenda sfc /scannow restrat kompa.

Odpalasz nowy sterownik do XP z katalogu gdzie system, patrzysz na komunikaty, wkładasz kabel od drukarki włączonej i powinno się zainstalować.

Zrobiłem wszystko jak żeście mi napisali.Gdy instaluję sterowniki i wyświetla mi się napis “teraz podłącz drukarkę” to od razu nawet nie mam czasu podłączyć drukarki do komputera włącza mi się cofanie instalacji

wyświetla napis:"brak pliku hpzim09.dll z.hp.cd i napis "pokaż ścieżkę do pliku.Tak jak już wcześniej zaznaczyłem pliku tego szukałem wyszukiwarką w systemie komputerowym i w płytce instalacyjnej bez rezultatu.Dotyczy to również folderów i plików ukrytych.Pomóżcie bo nie dość że jestem zielony to ja na dodatek zgłupiałem.Dodaję,że dysk był świeżo formatowany.

Update:

Dziękuję bardzo wszystkim, udało się znalazłem plik w ściągniętym z netu sterowniku wskazałem drogę i zainstalowałem.

Pozdro. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

ja tez mam problem z drukarką, przed formatem mogłem drukować a teraz nic niemoge zrobic :(, dostaje po mału w głowę.

napiście na moje gg:6484502

Pozdro.

_________________

Windows XP Professional Intel Celeron 2400 , GeForce4MX440 64/TV-OUT

DDR 256 MB RAM

choć przeczytałem wasze posty nic niemoge zrobić.

pierwszym razem jak instalowałem oprogramowanie do drukarki wszystko chodziło super, a teraz nic niechodzi :frowning: