Instalacja drukarki

(szop pracz) #1

podczas instalacji drukarki pokazuje mi się błąd brak pliku

['hpzimc09.dll' z.hp.cd]i wyszukaj. Wrzuciłem nazwę tego pliku na wyszukiwarkę komp. i nic. Dysk jest po formacie. Może wie ktoś co się dzieje?. Ponowne próby zainstalowanie z płytki przynoszątakie same rezultaty.

Pozdro.

(Dragonlnx) #2

Mógłbyś napisać jaką masz drukarkę dokładnie ?? ...

(JNJN) #3

Drukarka i system,jakim kablem podłączona do kompa.

Jeśli masz system XP czy masz nowe stery do niej.

(szop pracz) #4

hp deskjet 3650 . Kabel USB.

(Dragonlnx) #5

Jaki system operacyjny ?? Masz SP2 ?

Sterowniki z internetu czy oryginalne na CD ??

(szop pracz) #6

System XP SP 2, orginalne na CD. A gdybym tak ten plik skopiował np. od kolegi, dało to by coś czy nie?

(fiesta) #7

Pobierz sterowniki z netu np stąd:

hp deskjet 3650

Poczytaj tutaj:

http://h41111.www4.hp.com/pond/windowsxp/uk/en/index.html

Strona w języku angielskim.

(szop pracz) #8

Dzięki! Działam!

Nara. Pozdro!

Update:

Sciągnołem nowe stery zainstalowałem i to samo brak w/w pliku!

(fiesta) #9

To pewnie trzeba będzie zastosować sie do porad ze strony do której linka podałem powyżej.

(szop pracz) #10

No tak tylko trzeba rozumieć co tam pisze!

Pozdro.

(JNJN) #11

Odłącz drukarke,dodaj usuń programy, zrób czystke po sterownikach i programach drukarki,szczególnie folder drukarki - tu ma być czysto,restart kompa.

Z uruchom komenda sfc /scannow restrat kompa.

Odpalasz nowy sterownik do XP z katalogu gdzie system, patrzysz na komunikaty, wkładasz kabel od drukarki włączonej i powinno się zainstalować.

(szop pracz) #12

Zrobiłem wszystko jak żeście mi napisali.Gdy instaluję sterowniki i wyświetla mi się napis "teraz podłącz drukarkę" to od razu nawet nie mam czasu podłączyć drukarki do komputera włącza mi się cofanie instalacji

wyświetla napis:"brak pliku hpzim09.dll z.hp.cd i napis "pokaż ścieżkę do pliku.Tak jak już wcześniej zaznaczyłem pliku tego szukałem wyszukiwarką w systemie komputerowym i w płytce instalacyjnej bez rezultatu.Dotyczy to również folderów i plików ukrytych.Pomóżcie bo nie dość że jestem zielony to ja na dodatek zgłupiałem.Dodaję,że dysk był świeżo formatowany.

Update:

Dziękuję bardzo wszystkim, udało się znalazłem plik w ściągniętym z netu sterowniku wskazałem drogę i zainstalowałem.

Pozdro. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

(Mazi128) #13

ja tez mam problem z drukarką, przed formatem mogłem drukować a teraz nic niemoge zrobic :(, dostaje po mału w głowę.

napiście na moje gg:6484502

Pozdro.

Windows XP Professional Intel Celeron 2400 , GeForce4MX440 64/TV-OUT

DDR 256 MB RAM

(Mazi128) #14

choć przeczytałem wasze posty nic niemoge zrobić.

pierwszym razem jak instalowałem oprogramowanie do drukarki wszystko chodziło super, a teraz nic niechodzi :frowning: