Instalacja dysku twardego - problem

Witam

Dziś kupiłem nowy dysk twardy Samsunga SpinPonit F3 500 GB i chce mój stary dysk zamienić na nowy dysk, ale najpierw chce podłączyć oba do kompa, żeby przekopiować jakieś pliki. Podłączyłem ten dysk twardy i mi go nie wykrywa ani w biosie ani w Windowsie. Mam też Nagrywarkę DVD na złącze SATA i mi też jej nie wykrywa a wcześniej wykrywało. Czy jak chce, żeby dysk twardy SATA II działał na SATA I to muszę jakąś zwrotkę założyć?? Dodam, że w menadżerze urządzeń przy

VIA SATA RAID Controller mam wykrzyknik. Nie wiem co się dzieje, patrzałem już nawet czy dobrze podłączyłem, ale wszystko dobrze jest podłączone. Pomóżcie mi proszę.

Masz chipset VIA, a one nie obsługują poprawnie trybu SATA II i musisz zworką (przy dyskach np. Seagate) lub programowo (np. Samsung) przełączyć dysk na tryb SATA (I) Poszukaj odpowiedniego oprogramowania na stronie producenta dysku.

Zworkę posiadają niektóre dyski, ale z tego co wiem, to Samsungi takowej nie posiadają.

Wiesz może jak ten program się nazywa??

Nie, bo nigdy nie miałem chipsetu VIA i dysku Samsunga :wink:

Na forum wiele razy o tym było pisane, poszukaj albo poczekaj, aż ktoś to Ci poda.