Instalacja fedory 9 z pendrive

(skromny00) #1

witam

słuchajcie mam taki problem że przy instalacji fedory z pendrive ustalam sobie 3 partycje pierwsza to 15 gb i punkt montowania obieram sobie system czyli "/" slash na drugiej ustalam sobie 60 gb na /home i trzecia to to co zostaje gdzies trochę ponad 1 gb na partycje swap, 2 pierwsze ustawiam by system plików był na ext 3 i tak pierwszą normalnie mi formatuje a na drugiej dochodzi do około 90% i wyskakuje mi komunikat o błędzie

"Podczas próby sformatowania sda2 wystąpił błąd. Jest to poważny problem i instalacja nie może być kontynuowana.

Naciśnij , aby zakończyć instalator."

no i kończy mi instalacje systemu

proszę o pomoc jak ten problem rozwiązać

Może dysk uszkodzony? Spróbuj sformatować dysk innym narzędziem (np. GParted) i sprawdź czy nie będzie problemów. Jeżeli nie, to po prostu przy instalacji Fedory pomiń krok formatowania dysku.

(skromny00) #3

no własnie gparted utworzyłem najpierw partycje sformatowałem je na ext3 i przy instalowaniu fedory mi zaczęło te błedy wywalać

póżniej samą fedora próbowałem utworzyć sobie te partycje ale też to nic nie pomogło

teraz instaluje z płyty narazie idzie dobrze więc zobaczymy jak to wszystko bedzie chodzić