Instalacja fortemedia801

(Bukó) #1

Witam wszystkich.Problem mój polega na tym, że nie mogę zainstalować sterowników w karcie dzwiękowej FM801. Nie wiem czy wina leży po mojej stronie, czy mam złe sterowniki. Ściągałem już różne i nic. cały czas jak je zainstaluje to po restarcie kompa znowu wykrywa urządzenie i na nowo chce je instalować. na płycie, dodam, nie ma zintegrowanej karty i jest to abit bx133-raid. Z góry dzięki za pomoc.

(JNJN) #2

Usuń dokładnie stery do karty jak w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 552#396552

Pobierz i zainstaluj ten ster - XP.

http://www.centrumxp.pl/Sterowniki/5823 ... FM801.aspx

(Bukó) #3

Niestety nie pomogło. Mam wrażenie, że problem nie leży w sterownikach . Cóż, będę próbował dalej, chyba że znajdą się jakieś inne pomysły. Aha, byłbym zapomniał, ten sam problem występował przy karcie S3 Sonic Vibes , więc zamieniłem na FM801 i to samo.

(JNJN) #4

A napewno to ta karta,a komp widzi kartę.

Zmień slot PCI/ISA na inny,jak PCI unikaj I licząc od AGP.

(Bukó) #5

Próbowałem zmienić slot i nic nie pomogło. Dane karty spisałem z Everesta więc ją chyba wykrywa. Znalazłem natomiast w menedżerze urządzeń wykrzyknik w kontrolerach SCSI i RAID a dokładnie przy kontrolerze magazynu masowego. Czy to może mieć jakiś związek z moim problemem?

(JNJN) #6

Nie,masz brak/problem zainstalowanych sterów do kontrolera scsi/raid.

Zobacz opis bezpośrednio na karcie muzycznej,może coś znajdziesz,typ chipu jaki ma karta,everest może się mylić.

(Bukó) #7

Na samej płytce napisane jest Genius a na chipie ForteMedia FM801-AS 98500116.

(JNJN) #8

Czyli jak karta sprawna,nie powinno być problemu.

(Bukó) #9

w końcu udało mi się zainstalować sterowniki ale dzwięku nie ma nadal. winamp sie teraz cały czas wiesza. Podczas instalacji wyskakiwał komunikat, że sterownik niepodpisany cyfrowo i mogą być problemy. Są jakieś inne sterowniki?

(JNJN) #10

Jeśli karta sprawna,powinna na tych sterach pracować.

Sprawdź kartę na innym kompie jak masz możliwość,lub zastosuj inną.

(Bukó) #11

Sprawdziłem kartę, okazała się jednak trefna. Nabyłem nową ( CMI8738 ) i problem jest dalej; z głośników idzie tylko szum. Przecież nie powinno być tylu problemów z głupim dzwiękiem! System to xp bo nie podałem wcześniej.