Instalacja Geforce 8800 GTX

Witam,

Zakupiłem jakiś czas temu kartę graficzną Geforce 8800GTX, na znanym serwisie aukcyjnym. Wczoraj przyszła, zatem otwieram jednostkę  centralną porządki itd. Jednak nie wszystko poszło tak  jak powinno, stąd mam kilka pytań:

 

1. Czy wszystkie wersje 8800GTX są tak długie? (poniżej podaję jej wygląd):

4sb9xz.jpg

2. Czy prawdą jest, że ta odmiana o zielonym wyglądzie, jest tzw. OEM-ową i stąd jej szerokie kabarety, a inne te 8800GTX o tych samych właściwościach są już krótsze?

 

3. Ledwo ją zamontowałem u siebie, jej końcówka haczyła o kabel sata i kolejnym wyzwaniem było usadowienie go w pierwotnym miejscu. Płyta główna kupiona pod koniec 2008r, karta graficzna zakładam produkcja 06-07. Czy normalne jest aż takie kolidowanie sprzętu? (zdjęcie poniżej):

kabarety, tu CI sie wkradł błąd gabaryty jak już. Czy do karty dostałeś przejściówke molex na 6 pin? Wtyczka 6+2 pin jest normalną wtyczką są karty graficzne które wymagają 8 pinowych wtyczek, do karty powinnieneś podpiąć 2 wtyczki inaczej nie pójdzie:(

Niestety nie dostałem. Jednak moim zdaniem jest to już gwarant, który powinien być zapewniony przez producenta. Jak mam taką przejściówkę 2 molex na 6pin (jak poniżej):

http://allegro.pl/adapter-zasilania-2x-molex-na-6-pin-pci-express-i4351712970.html

To dwa molexy muszą zostać podpięte czy jeden wystarczy ?

Dwa molexy muszą być podłączone.

One wszystkie takie długie są, można dostać krótszą o tych samych właściwościach?

O jaką długość ci chodzi, przeważnie mają ok 15-20 cm (innych chyba nie znajdziesz).

Ta przedstawiona na zdjęciu ma 27,5 cm…

Jak podłaczyłeś te 2 molexy i tą 6 pinąwą wtyczkę, karta działa. Czy może podłączyłeś ją za pomocą tych 2 przejściówek? Na początku jak te karty wychodziły miały taką długość, potem się skróciły.

Na razie nie jestem wstanie jej uruchomić mając tylko 1 wejście w zasilaczu, kiedy owa karta wymaga dwóch. Z innych źródeł dowiedziałem się, że to rzekomo trup i warto by było ją wymienić na chociażby HD4850, czy 9600GT. Z tego co zauważyłem, może i te dwie propozycje zamiany pobierają miej mocy, są krótsze, ale osiągi mają gorsze… Obstawać przy obecnej czy może oddać i rozejrzeć się za inną, co radzicie?

Zaopatrz się w przejściówkę 6 pin na dwa molexy. Bez tego karta nie będzie działać poprawnie.

 

Seria GF 8800 jest bardzo awaryjna. Szczególnie dotyczy to wersji z referencyjnym chłodzeniem, jak Twoja.

 

Zaopatrz się w przejściówkę i podłącz kartę jak najszybciej, żebyś w razie czego mógł zwrócić, jeśli okaże się niesprawna, a sprzedający gwarantował prawidłowe działanie.

Miałem te karty tylko 2X MSI u mnie pracowały w SLI

karta ma standardowo 28 cm,

muszą być podłączone 2x 6pin inaczej nie wystartuje.

U mnie karty pracowały od nowości na referencyjnym chłodzeniu

po 6 latach użytkowania jedna karta padła (artefakty)

Ta zobaczymy ile ci pochodzi, bo coś czuję że niedługo, dlaczego nie kupiłeś karty pokroju HD 7770, było by o wiele wydajniej, wiele ciszej, oraz pobór prądu były o wiele niższy. 

Komputer prawdopodobnie piszczy dlatego iż nie podłączyłeś dodatkowego wtyku od zasilania. Poza tym ciekawi mnie wybór chłodzenia do twojego procesora, taka  bestia do takiego procesora :smiley:

Niewiele wydajniej. Jego procesor nie ogarnie tej karty.

Nie jesteś pierwszym, który to “wywąchał” :). Pewnie dlatego piszczy, aczkolwiek według producenta jest to problem RAM-u. Nastawiam się na HD4870, co o tym sądzicie? 

Co do chłodzenia, irytowały mnie temperatury i “poleciałem z grubej rury”. Na pewno przy podkręcaniu będzie jak znalazł :). Swoją drogą po czym poznać, czy dany procesor “pociągnie” daną kartę graficzną zakładam, że są pewne granice? 

Jako zamiana za nieudanego 8800GTX, proponuję GTX 260. Procesor da radę ?

Nie wydaje mi się. Mam ten sam procesor i jak dla mnie max karta do niego to 9600GT, lepsza i tak nic nie da :expressionless:

Niech Ci zwróci pieniądze. Za ok. 150 zł dostaniesz HD 5750 lub taniej HD 5670 GDDR5.

Z tego co widzę nie jest ona zbyt popularna na allegro. Ciężko będzie ją dostać. Co sądzisz o GTX 260? - nie wymagam cudów, chciał bym wyciągnąć max przy obecnej specyfikacji sprzętowej.

Kolejna stara i energochłonna konstrukcja.

 

GTX 260 wydajność na poziomie słabego GTX460 768Mhz - http://www.benchmark…art-graficznych, czyli dużo wydajniejsza niż HD 5750 / HD 5670 - http://www.hwcompare.com/1312/geforce-gtx-260-vs-radeon-hd-5750-1gb/

Natomiast ma podobną długość do GTX 8800 ok. 28 cm i potrafi pociągnąć ponad 180W, więc potrzebny jest dobry zasilacz i zasilanie 2x 6 pin.

 

U mojego syna w PC siedzi właśnie taki GTX 260 i jeszcze daje radę.

 

inno3d_x2cc_gtx260_0.jpg