Instalacja Grub

Witam. Mam problem podczas instalacji KALI LINUX 2.0 . A mianowicie po koniec instalacji pojawia się komunikat :
Nie można zainstalowac Grub’a w dummy
Uruchomienie “grub install dummy” nie powiodło sie.
Błąd krytyczny

Kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić oczekuje na szybka pomoc z waszej strony.

Może tu coś wyczytasz : https://forums.kali.org/showthread.php?35926-Executing-grub-install-dummy-failed

Tylko mój angielski nie radzi sobie z tłumaczeniem tamtego forum. Z tego co udało mi się zrozumieć muszę ominąć instalacje gruba teraz a potem uruchomić system ręcznie tylko nie za bardzo wiem jak. Moglbys mi pomoc ?

CytatMożesz pominąć instalację grub. Po zakończeniu instalacji uruchom i uruchom następujące polecenia:

sudo mount / dev / sda * / mnt
mount --bind / dev / mnt / dev
mount --bind / proc / mnt / proc
mount --bind / sys / mnt / sys
mount / dev / sda + / mnt / boot / efi
mount -o remount, rw / dev / sda + / mnt / boot / efi
mkdir / mnt / hostrun
mount --bind / run / mnt / hostrun
chroot / mnt
mkdir / run /
lvm mount --bind / hostrun / lvm / run / lvm
grub-install / dev / sda
update-grub
exit
umount / mnt / dev
umount / mnt / proc
umount / mnt / sys
umount / mnt / boot / efi
umount / mnt / hostrun
umount / mnt / run / lvm
umount / mnt

Zastąp * w sudo mount / dev / sda * / mnt nazwą twojego linuxowego systemu plików. Podobnie jak moje jest / dev / sda6
Zamień + w sudo mount / dev / sda + / mnt / boot / efi nazwą twojej partycji EFI. Mój jest / dev / sda1
Użyj fdisk -l aby wyświetlić listę wszystkich partycji.

A gdzie znajdują się informacje jak nazywa się ten linuxowy system plikow oraz nazwa partycji EFI? Jestem totalnie zielony…

I zabierasz się za Kali? Może na początek spróbuj coś łatwiejszego. Jakieś *buntu, albo Minta.

@freshmeat ale Mintem to się nie da hakować przecież głupku!

Eh, faktycznie, o tym nie pomyślałem. Mea culpa.

i nie nie chciałem cie obrazić po prostu nie wyzywaj od razu… Potrzebuje tylko odzyskać hasło do mojego Wi-Fi… A wirtualne maszyny nie wytrzymują i nie dają rady takim zadania .

Kali można uruchomić w trybie Live i jest to domyślny sposób uruchamiania takich dystrybucji. Poza tym atak na router możesz wykonać z każdej dystrybucji nie tylko Kali :wink:

Już nie wspomnę nawet o tym, że szybciej zresetujesz router i skonfigurujesz ponownie. Niż nauczysz się korzystać z narzędzi linuksowych :wink:

Gdzie, kiedy kogoś wyzwałem? A tak zupełnie poważnie, jeżeli nie potrafisz odpalić systemu, to śmiem wątpić w to, że za jego pomocą odzyskasz hasło.

Moglbys mi powiedzieć jak uruchomić ręcznie system po instalacji ?

tak wiem ze szybciej zresetuje router ale mam plan nauczyć się korzystać z linuax i sprawdzić swoj router pod względem bezpieczeństwa.

przepraszam nie do ciebie bylo to oznaczenie miało byc do uzytkownika który wyzwał ciebie…

Przecież ci piszę żebyś się nie męczył z instalacją tego systemu na dysku, bo jest to bezsensowne tylko uruchomił w trybie Live. Jak cię ojciec sąsiadki przyłapie z kali na dysku to dostaniesz lanie, a tak to pendrive do szuflady i dowodów nie ma :laughing:

Jest problem bo musiał bym od nowa instalować Windowsa bo sformatowalem dysk po linuxa… Zamierzalem go używać częściej niż na jednorazowe “ataki” XD… Sasiadka ma 80 lat xdd

To wypal go sobie na płytę/pendrive i za każdym razem gdy będziesz potrzebował to uruchomisz z płyty prawie tak jak z dysku twardego. Do wszystkich narzędzie będziesz miał dostęp.

https://www.dobreprogramy.pl/Ofensywne-bezpieczenstwo-WiFi,Seria,200.html

Twórz kolejnych pseudo hakerów. Niech świat płonie :laughing: