Instalacja GSpot w Win7 Ultimate x64

(Ryszard Adamek) #1

Witam. Chciałem zainstalować w Win7 Ultimate x64 aplikację GSpot. Zrobiłem sobie folder w Program Files i chciałem skopiować archiwum do tego folderu WinRARem. Niestety wyświetlił sie komunikat że operacja niedozwolona. Jak postąpić aby można było zainstalować? Pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc.

(Łukash) #2

Spróbuj skopiować do folderu Program Files(x86)

(Ryszard Adamek) #3

Niestety taki sam efekt…

(Łukash) #4

Jesteś na koncie admina ? Spróbuj wypakować pliki do tego folderu.

(Placio74) #5

Chwilka… GSpot nie ma instalatora i nie wymaga instalacji. Powinno wystarczyć wypakowanie z archiwum do wybranego katalogu i ‘ręczne’ uruchomienie (plus ewentualnie dla wygody utworzenie skrótu).

Inny ‘drobiazg’… GSpot jest nierozwijany już od trzech lat i autor programu raczej nie przewidywał wówczas uruchamiania tej aplikacji w takim środowisku/systemie.

Czy w ogóle możesz wypakować to archiwum (gdziekolwiek?)?

A co jeśli skorzystasz z innego programu (IZArc, PeaZip, 7-Zip) do wypakowania archiwum albo… systemowej obsługi archiwów ZIP?

BTW

Czy z jakiegoś szczególnego powodu chciałbyś skorzystać akurat z GSpot, a nie MediaInfo?

(Shadowk) #6

Właśnie wypakowałem GSpot WinRARem 3.93 x64 do Program Files na Win7 x64. Program działa.

Tak jak pisze Łukash , może nie masz odpowiednich uprawnień?

(Ryszard Adamek) #7

Przepraszam ale to możliwe że mogę nie mieć uprawnień choć pisze że jestem administrator. Dopiero raczkuję od paru dni w windows 7. Jak robię folder w program files to wyswietla mi się okienko z alertem: Odmowa dostępu do folderu docelowego, Musisz potwierdzic tę operację i jest do wyboru: kontynuj (z tarczką i podświetlone domyslnie) pomiń i anuluj.

Dodane 20.08.2010 (Pt) 23:04

Jak wybieram “kontunuj” to folder jest ale nie można do niego nic skopiować. Może mam wybrać “pomiń” ?

Dodane 20.08.2010 (Pt) 23:11

Do “Placio 74”. W GSpot widzę jak po zainstalowaniu kodeków sa np. konflikty. Nie wiem czy media info ma tę opcję

Dodane 20.08.2010 (Pt) 23:44

Ten problem jest tylko na partycji systemowej. Na pozostałych bez problemu robię folder i wypakowuję. Jeszcze raz sprawdziłem czy jestem administartor. Jestem. Pozdrawiam