Instalacja i format XP he Sp2-maxtor 160gb-nieudany format

(Adamwyka) #1

witam,

mam dosc nietypowy problem, opisze wszystko po kolei co i jak sie dzialo:P

a wiec zlozylem sobie nowy komputer : glowna: gigabyte ga-p31-s3g, intel e2220, 2x1gb 800cl5 goodram, dysk maxtor 160gb sata2

i nastapil problem:

instalowalem windowsa i podczas instalacji zrobilem sobie parycje na ktorej ma byc zainstalowany (40gb) ladnie sformatowalo sie itd-windows zainstalowany,

nastepnie w zarzadzaniu dyskami chcialem sformatowac ta pozostala czesc dysku, podczas formatowania przy ok 20% wyskoczyl mi blad (caly ekran niebieski, na bialo napisane- nie mozna bylo ukonczyc formatowania, twoj dysk moze byc uszkodzony, sprawdz czy jest dobrze podlaczony itd.... (mniej wiecej cos takiego))

wlaczylem jeszcze raz instalacje windowsa- usunalem te partycje ale teraz nie moge zainstalowac windowsa.. i tu sie pojawia to pytanie o co "kaman"?

(Cosik Ktosik) #2

Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=2&t=242620&p=1598205#p1598205

i tu: viewtopic.php?f=2&t=242431&p=1596797#p1596797

Dodatkowo sprawdź poprawność podłączenia dysku.

(system) #3

Być może masz zjechany dysk. Moja koleżanka miała podobny problem i dysk jej wymienili na gwarancji. Może podłącz dysk do innego kompa i na nim go sformatuj jeszcze raz.

(Adamwyka) #4

czytalem to, bylem u kolegi i nie chcialo sie odpalic, nawet jemu kompa rozwalilo:P tzn on teraz nie moze uruchomic bo podczas rozruchu wina pokazuje mi blad systemu32, takze nie wie co dalej zrobic...

niestety jestem zielony w takich sprawach i potrzebuje wyjasnienia jak malemu dziecku...

(Adax22) #5

Jaki problem? zrób ponowny Format dysku podczas nowej instalacji lub użyj GParted. Wczoraj były 2 wątki na tym forum o tej tematyce np:

viewtopic.php?f=19&t=242472

viewtopic.php?f=2&t=242431

(Adamwyka) #6

wlasnie o to chodzi ze nie moge ponownie tego zrobic...

podczas nowej instalacji wina pokazuje mi ze nie mozna ukonczyc formatowania itd..

wiec jak mam zainstalowac ponownie wina? tu jest ten najgorszy problem:/

(Kylek) #7

W życiu nie kupię już dysków Maxtror - miałem takich cztery i wszystkie od dawna się rozkładają na jakimś wysypisku śmieci...

(Adax22) #8

Napisałem Ci wyżej uzyj Gparted jest na stronach vortalu lub poszukaj na google. Pobierz go, wypal pobrany obraz na płytce uruchom kompa z tej płytki tzn włóż do napędu optycznego i uruchom, z niego kompa tak jak przy instalacji Windows.

(Adamwyka) #9

taa, ale w czym one sa zle?:stuck_out_tongue:

ja nie wiem jak rozwiazac ten problem nadal... ladnie odczytuje mi plytke wina jak dochodzi do sformatowania to tzw d**a, formatowanie sie nie powiodlo itd..

juz mnie to denerwuje strasznie:/

W dniu 10.05.2008 , o godzinie 17:55 został dopisany post przez Wykas

aha, no dobra.. i powinno pomoc tak??

jezeli bedzie podobny problem to chyba oddan na gwarancji..

(Cosik Ktosik) #10

GParted: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... ed+0.3.411

Podziel nim, a nie windowsowskim. Jeżeli nie zadziała to dysk padł (na gwarancję z nim)

(Adamwyka) #11

sie zobaczy, czyli rozumiem ze sciagam gparted wypalam go czymkolwiek na plytke i do napedu optycznego i dalej sie bawie tak??

(Cosik Ktosik) #12

Oczywiście, wypalasz go jako ISO (w Nero: Nagraj obraz na dysk).

(Adamwyka) #13

wiec tak, odpailem ten programi i pokazalo sie odliczanie ze tam automatycznie cos zrobi, i robi z tym ze jak hmm sprawdza? ata1 to jest jakies media error itd...

i caly czas to powtarza ta sama procedure..

wiec co to moze byc??

W dniu 10.05.2008 , o godzinie 21:14 został dopisany post przez Wykas

probowalem po raz wtory i nic,

caly czas przy robieniu czegos z ata1:00 .......media error...

nie mam pojecia co i jak, wiec wydaje mi sie chyba ze dysk trzeba oddac na gwarancje..

W dniu 11.05.2008 , o godzinie 10:47 został dopisany post przez Wykas

nie wiem co mam innego zrobic..

rozumiem ze wy tez nie wiecie..

w takim razie dysk poleci na gwarancjii..

ehh.. a tak ladnie sie zapowiadalo, dzieki za pomoc panowie..:slight_smile:

(squeet) #14

Proszę zapoznać z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.