Instalacja i format XP he Sp2-maxtor 160gb-nieudany format

witam,

mam dosc nietypowy problem, opisze wszystko po kolei co i jak sie dzialo:P

a wiec zlozylem sobie nowy komputer : glowna: gigabyte ga-p31-s3g, intel e2220, 2x1gb 800cl5 goodram, dysk maxtor 160gb sata2

i nastapil problem:

instalowalem windowsa i podczas instalacji zrobilem sobie parycje na ktorej ma byc zainstalowany (40gb) ladnie sformatowalo sie itd-windows zainstalowany,

nastepnie w zarzadzaniu dyskami chcialem sformatowac ta pozostala czesc dysku, podczas formatowania przy ok 20% wyskoczyl mi blad (caly ekran niebieski, na bialo napisane- nie mozna bylo ukonczyc formatowania, twoj dysk moze byc uszkodzony, sprawdz czy jest dobrze podlaczony itd… (mniej wiecej cos takiego))

wlaczylem jeszcze raz instalacje windowsa- usunalem te partycje ale teraz nie moge zainstalowac windowsa… i tu sie pojawia to pytanie o co “kaman”?

Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=2&t=242620&p=1598205#p1598205

i tu: viewtopic.php?f=2&t=242431&p=1596797#p1596797

Dodatkowo sprawdź poprawność podłączenia dysku.

Być może masz zjechany dysk. Moja koleżanka miała podobny problem i dysk jej wymienili na gwarancji. Może podłącz dysk do innego kompa i na nim go sformatuj jeszcze raz.

czytalem to, bylem u kolegi i nie chcialo sie odpalic, nawet jemu kompa rozwalilo:P tzn on teraz nie moze uruchomic bo podczas rozruchu wina pokazuje mi blad systemu32, takze nie wie co dalej zrobic…

niestety jestem zielony w takich sprawach i potrzebuje wyjasnienia jak malemu dziecku…

Jaki problem? zrób ponowny Format dysku podczas nowej instalacji lub użyj GParted. Wczoraj były 2 wątki na tym forum o tej tematyce np:

viewtopic.php?f=19&t=242472

viewtopic.php?f=2&t=242431

wlasnie o to chodzi ze nie moge ponownie tego zrobic…

podczas nowej instalacji wina pokazuje mi ze nie mozna ukonczyc formatowania itd…

wiec jak mam zainstalowac ponownie wina? tu jest ten najgorszy problem:/

W życiu nie kupię już dysków Maxtror - miałem takich cztery i wszystkie od dawna się rozkładają na jakimś wysypisku śmieci…

Napisałem Ci wyżej uzyj Gparted jest na stronach vortalu lub poszukaj na google. Pobierz go, wypal pobrany obraz na płytce uruchom kompa z tej płytki tzn włóż do napędu optycznego i uruchom, z niego kompa tak jak przy instalacji Windows.

taa, ale w czym one sa zle?:stuck_out_tongue:

ja nie wiem jak rozwiazac ten problem nadal… ladnie odczytuje mi plytke wina jak dochodzi do sformatowania to tzw d**a, formatowanie sie nie powiodlo itd…

juz mnie to denerwuje strasznie:/

W dniu 10.05.2008 , o godzinie 17:55 został dopisany post przez Wykas

aha, no dobra… i powinno pomoc tak??

jezeli bedzie podobny problem to chyba oddan na gwarancji…

GParted: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … ed+0.3.411

Podziel nim, a nie windowsowskim. Jeżeli nie zadziała to dysk padł (na gwarancję z nim)

sie zobaczy, czyli rozumiem ze sciagam gparted wypalam go czymkolwiek na plytke i do napedu optycznego i dalej sie bawie tak??

Oczywiście, wypalasz go jako ISO (w Nero: Nagraj obraz na dysk).

wiec tak, odpailem ten programi i pokazalo sie odliczanie ze tam automatycznie cos zrobi, i robi z tym ze jak hmm sprawdza? ata1 to jest jakies media error itd…

i caly czas to powtarza ta sama procedure…

wiec co to moze byc??

W dniu 10.05.2008 , o godzinie 21:14 został dopisany post przez Wykas

probowalem po raz wtory i nic,

caly czas przy robieniu czegos z ata1:00 …media error…

nie mam pojecia co i jak, wiec wydaje mi sie chyba ze dysk trzeba oddac na gwarancje…

W dniu 11.05.2008 , o godzinie 10:47 został dopisany post przez Wykas

nie wiem co mam innego zrobic…

rozumiem ze wy tez nie wiecie…

w takim razie dysk poleci na gwarancjii…

ehh… a tak ladnie sie zapowiadalo, dzieki za pomoc panowie…:slight_smile:

Proszę zapoznać z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.