Instalacja i wymagania hd 4870

(Tomekm50) #1

Mam problem, a mianowicie nie znam się na instalacji kart graficznych. Czy w przypadku zmiany karty z 8600GT na Gainward hd 4870 trzeba zrobić w kwestii programowej coś oprócz odinstalowania sterowników NVIDI i instalacji sterowników ATI? Jestem posiadaczem zasilacza Mode-Com Feel III 500W :twisted: , wiem że to szmelc ale czy istnieje potrzeba jego zmiany (mam procek Intel Quad 4x 2.66 i 4 GB ram)? A jeśli tak to jaki dobry zasilacz (500-650W) moglibyście mi polecić? I jeszcze kolejne pytanie: mam płytę główną Gigabyte GA-P31-DS3L/S3L, czy nie będzie z tym żadnych problemów? oraz Czy trzeba do niej ściągać jakieś nowwsze sterownikiczy coś :slight_smile: ? I ostatnie: czy tą karta będzie współpracować z PCI-E x16 oraz w instrukcji pisze że w przypadku tego złącza (PCI-E) wystarczy wpiąć jeden kabelek zasilający PCI-E 6 pin, a w przypadku złącza VGA dwa kabelki zasilające (co oznacza konieczność użycia rozdzielacza), dobrze to zrozumiałem?

(Wiktor 1996 96) #2

Musisz zmieniać zasilacz bo ci jeszcze spali kompa.

(Tomekm50) #3

A co sądzicie o Corsair TX650 650W i Modecom Volcano 750W oraz Tagan TG700-BZ 700W? Który z nich polecilibyście mi? A przy okazji: 2x 6+2 pin wystarczy do Gaiward hd 4870 Golden Sample?

(Mskitek) #4

Chłopcze zasilacze z takich firm jak Tagan na Twoją konfigurację wystarczy ci nawet 450W. Ale myślę, że lepiej kupić zasilacz np. na dwie kolejne konfiguracje. Nie patrz tylko na waty, bo ktoś ci wciśnie zasilacz nie wiadomo ile watów, a który będzie gorszy od niejednego.

BeQuiet!, Tagan, OCZ, Chieftec, Corsair to dobre firmy więc jeżeli kierujesz się przedziałami watów to z tych firm na pewno na jedną konfiguracje wystarczy 450-550W, na więcej to do 650W.