Instalacja Kamey Creative Live Cam Notebook i Skype!


(Keymen3) #1

Witam,

zakupiłem sobie taką kamerkę do kompa: http://www.agito.pl/kamery-internetowe/ ... rnal=ceneo Problem polega na tym, że zupełnie nie wiem jak ją skonfigurować. Po pierwsze,nie chcę programów creativa, gdzie trzeba się logować, rejestrować i męczyć (są przebajerowane). Chcę tylko 2 rzeczy w związku z tą kamerką. Pierwsza z nich to prosty program (uniwersalny), gdzie będzie okno i w tym oknie obraz z kamery. Druga sprawa jak to skonfigurować, żeby był sam sterownik i uniwersalny program do odtwarzania obrazu? Druga rzecz, chcę tą kamerę do Skype, ale chcę tylko kamerę, bo słuchawki w mikrofonie są oddzielnie (a w kamerze jest też mikrofon). Jednym słowem nie chcę cudów, wianków, nie chće też naśmiecić tysiącami programów od creative'a. Chcę tylko obraz z kamery- taki mini monitoring :smiley: i w pełni dobre działania z komunikacją audio-video w Skypie. Pozdrawiam, proszę o konkretne rady krok po kroku.


(adrianos666) #2

tu masz sam sterownik bez dodatkowych aplikacji Creative: http://support.creative.com/downloads/d ... adId=10131


(Keymen3) #3

i co potem?


(adrianos666) #4

ściągasz go i instalujesz - wtedy SKYPE będzie już widział kamerke. a osobno to włączyć chyba jej nie będziesz mogł, ponieważ nie chciałeś dodatkowego oprogramowania


(Keymen3) #5

podłączyć kamerę i najpierw??


(adrianos666) #6

najpierw sterownik, potem kamera


(Keymen3) #7

trudno :9 zainstalowałem ich program, ale co tam, teraz pytanie jak ze Skype?


(adrianos666) #8

ściągnij skype stąd: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 ... +4.0.0.226 , potem zainstaluj, i zaloguj się (chyba, że nie masz konta to je załóż i po załozeniu się zaloguj)


(Keymen3) #9

Spoko, działa, chodziło mi o kompatybilność Skype'a z mikrofonem w kamerze. Jest kompatybilne, dzięki za pomoc, pozdrawiam :slight_smile: Temat zamknięty!