Instalacja karty dźwiękowej – Odmowa dostępu – Co zrobić?

Witam!

Mam komputer w którym nie mogę zainstalować karty muzycznej.

jacek_karta_01.jpg

jacek_karta_02.jpg

jacek_karta_03.jpg

Zdjęcia powyżej to fotki z Everseta.

Zainstalowany jest Win XP SP3. Wyłączyłem w Biosie zintegrowaną z płytą główną kartę dźwiękową ale podczas instalacji sterowników do SB Live pojawia się odmowa dostępu.

Everest kartę widzi.

Stare sterowniki oczywiście usunąłem. Nie pomaga. Cały czas wyskakuje komunikat informujący o odmowie dostępu (zarówno podczas samo instalacji w Window jaki i instalacji ręcznej) Na pasku zadań nie ma nawet ikony od menu Regulacja głośności. Głucha cisza.

Poradźcie proszę.

Sprawdź czy prawidłowo podłączyłeś nową kartę :

Podłączenie nowej karty dźwiękowej. Wyłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej w BIOS-ie.

Zainstaluj :

  1. Chipset.

  2. Sterowniki do karty dźwiękowej.

Nie poszło. Te sterowniki do karty to są chyba do Windows 98? Teraz już system zaczyna się wieszać podczas ładowania. Pisze że znalazł nowe urządzenie i zatrzymuje się. Pomaga tylko wyłączenie twarde.

Zainstalowałeś Chipset?

Wrzuć ponownie screena z Menedżera urządzeń.

Próbowałem na wiele sposobów ale nic to nie dawało - sterowniki nie chciały się zainstalować. Zrobiłem format partycji i zainstalowałem system na nowo. Pomogło. Wszystko ładnie chodziło.Karta grała. Po dwóch dniach pojawił się nowy problem Windows XP wieszał się się podczas ładowania systemu. Zawsze.

Kolejny format i tym razem zawieszanie się instalatora podczas instalowania urządzeń. Objaw stały.

Wymontowałem wiec kartę dźwiękowa puściłem w Biosie zintegrowana i instalka poszła. Już któryś dzień komputer pracuje poprawnie. Nie ma zawieszań. SB Live poszedł do szuflady. Na tym kompie nie pójdzie.

Dziękuję i Pozdrawiam