Instalacja karty graficznej

witam otóż postanowiłem zrobić poraz pierwszy na tym kompie formata i niestety zonk ;/ instalacja windowsa (xp) przebiegła jak przewaznie bez problemu wszystko cacy nadeszła kolej instalacji sterownikow wiec włożyłem płytę którą dostałem przy zakupie wszystko poszło elegancko głos śmiga itd. ale nie działa sterownik od karty graficznej w ogóle komp tak jakby jej nie wykrywał strony nie przewijają się płynnie tylko takimi kawałkami na płycie nie widze sterowników a innej już nie mam wpadłem na pomysł żeby ściągnąć stery ze strony producenta ale niestety zonk bo nie wiem jaka to dokładnie karta bo żaden program mi tego nie wykrywa

mój sprzęt to: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz (4 CPUs)

Pamięć 3582 MB Ram

system XP

Karta własnie nie mam pojęcia coś intel Chipset 9 famlily macie pomysł jak dowiedzieć się co do za sprzęt i gdzie pobrać te nieszczęsne stery ?

Intel Chipset 9 to seria już w sumie dość przestarzałego chipsetu Płyty Głównej, to nie ma związku z kartą graficzną.

Everest Ultimate Edition - pokaże Ci wszystkie informacje o komputerze.

Jak to się objawia?

tak jak napisałem wyżej czyli normalnie przy prawidłowo zainstalowanych sterownikach strony przewijają się płynnie a u mnie jest tak stopniowo czyli masz część chcesz przewinąć jest takie niby przejście nie ma tej płynności.

wejdz tu stona intela

Strona KLIK :slight_smile: /Edit poprawilem link bo nie dzialal

masz tam przycisk “Check Your system for the last driver”

klikasz, przeskanuje i znajdzie odpowiednie sterowniki dla Ciebie

Lub podaj nazwe płyty głownej bo graficznej intela z seri 9 jest kilka

próowałem już i na intelu ale po krótkim namyśle wyskakuje “Non-Intel device detected. Please contact the device manufacturer for possible updates.” czyli co wychodzi na to ze nie mam karty intela :smiley: była i wyparowała ?::stuck_out_tongue:

Podaj nazwe płyty głównej

jeśli nie znasz sciagnij to

Everest

tam też pokaze Ci nazwe karty graficznej może to cos pomoże

otwórz program-> po lewej stronie rozwiń drzewko “komputer” -> a tam “podsumowanie” -> bedziesz miał tam nazwe płyty głównej i karty graficznej oraz innych podzespołów

O tym dobrze przecież wiem.

Pytam się, czy ten sterownik z płyty się zainstalował, a jak nie to co Ci wyskoczyło na ekranie.

everest nie podaje ani nazwy płyty głownej ani karty… juz probowałem jedyne co mi sie udało “wyczarowac” za pomoca jakiegos programu to taka nazwa Gigabyte model ep35 ds 31

chipset : Intel P 35/G33/G31

Dodane 15.08.2009 (So) 12:11

Pytam się, czy ten sterownik z płyty się zainstalował, a jak nie to co Ci wyskoczyło na ekranie.

No tak tylko ze żadna z serii Gigabyte GA-EP35-DS3 nie ma wbudowanej karty graficznej

więc albo ja się myle co się może zdarzyc albo masz jakaś osobna karte graficzna

pozostają np. sterowniki jesli masz XP i jednak może to być osobna karta to

Nvidia LUB ATI

Chosen , patrz czasem kto, co napisał wyżej:

i zamiast powtarzać błąd co post spojrzeć i wywnioskować, że inni również znają się na komputerach…

kubelek88 , dla pewności ściągnij GPU-Z (nie znalazłem na DP). Ten program powie Ci wszystko o grafice. Pozdrawiam.

BTW: Nie ściągaj nic z tego co podał Chosen , bo bez głębszego namysłu podał Ci sterowniki, które mogą nie obsługiwać Twojej karty graficznej… (A co jeśli ma powiedzmy nVidia GeForce MX 2?!)

no wybacz … masz racje ale MX2 napewno nie ma bo to karta na AGP więc …

ja się już nie wypowiadam lepiej ide się w końcu drzemnąc :slight_smile:

P.S

a moze DriverPack Graphics

to na 95% rozwiaze problem :slight_smile:

no ale się nie wypowiadam :stuck_out_tongue:

P.S2

dla Scisłoci kolega podal ze ma Gigabyte ep35

a ona ma chipset P35

a takze póżniej wyedytowal post i dodał

a wiec sam też czytaj posty pisane wczesniej

z poważaniem :wink:

Więc co? Nikt nie mówił, że nie ma karty na AGP. A po za tym to był tylko przykład. Chodziło mi o stare karty :slight_smile:

No to błąd leży raczej po stronie programu, który podał “Intel Chipset 9 family”. No chyba, że P35 należy do serii “9” :expressionless:

Kolega sam nie wiedzial co ma i tylko na poczatkowym poscie podal

dopiero pozniej gdy sprawdzil kilkoma programami napisał ze posiada wersje płyty Ep35

wiec juz z tego mozna bylo wywnioskować ze napewno nie ma “Intel Chipset 9 family” pożniej także wyedytował post dodajac

“chipset : Intel P 35/G33/G31”

tak mu ukazał program

zadna z seri gigabyte ep35 nie ma zintegrowanej grafiki

i nie ma także wejscia na AGP

wiec na 99% jak programy wskazaly dobra nazwe płyty ma on karte graficzna osobna wiec tu pozostaja juz razcej dwie mozliwosci :slight_smile:

tym bardziej gdzie tu sens Intel Quad 3giga ram i do tego karta na AGP ? a najnowsze sterowniki np. Nvidii sa juz dla kart od serii 6 wiec nie powinno być problemu

.

można też jak podalem wyzej zainstalowac DriverPacka ma on wiekszość sterownikow wiec napewno sie znajdzie ten opowiedni za jednym zamachem

zaparłem się i szukałem… przeszukałem całą płyte instalacyjna ( bo przeciez jakos to w sklepie musieli zainstalowac) i znalazlem sterownik intela ;] wiec uradowany odpalam i tutaj zonk… “Karta graficzna niespalnia minimalnych wymagan. Instalacja sie koniczy niepowidzeniem” czyli ze co przed formatem spełniała wymagania a po formacie juz nie ?;/ chciałem to obejsc przez dodanie urzadzenia i wybranie sterow recznie ale jest to samo w trybie awaryjnym doszedlem troch dalej bo instalacja ruszyła tylko ze na koniec znów pojawił się ten komunikat… karta to prawdopodbnie Intel® G35 Express Chipset ale nie jestem pewien w 100% bo jak już zauważyliście ja sie na tym nie bardzo kumam :stuck_out_tongue: a teraz cos co znalazłem przed chwila Chipset

Detected Chipset:

Intel® G33/G31 Express Chipset

Chipset Components

Memory Controller:

Intel® 82G33/G31 Memory Controller Hub

I/O Controller:

Intel® 82801IB Intel® I/O Controller Hub (ICH9B) SATA Controller found in IDE mode

Integrated Graphics:

Not Detected or Disabled

Masz zainstalowany serwis pack 2 -.- albo 3?

OMG… Intel G35 Express Chipset, to jak sama nazwa wskazuje CZIPSET płyty głównej.

Nie możesz ściągnąć GPU-Z, który Ci podałem na poprzedniej stronie i sprawdzić jaką masz KARTĘ GRAFICZNĄ?

po1 jesli masz XP to minimum sp1 musisz miec zainstalowanego

Sterowniki Download XP

lub dla Visty

Sterowniki Download Vista

mam XP i service packa 3 a do kolegi wyżej jeżeli dla mnie byłoby to tak oczywiste jak dla Ciebie to bym tego nie pisał już sciągam ten Twój magiczny program zobaczymy co on powie bo narazie juz tyle przerobiłem i kazdy milczy;]

Dodane 15.08.2009 (So) 22:59

sciągnąłem ten program i w nim nic nie pokazuje tak jakby nie było karty w ogóle ;] co do linków wyżej pobrałem ale przy instalacji wyskakuje ten napis o którym informowałem wczesniej… czyli ze nie spełnia wymagań… a może nie zainstalowałem czegoś jeszcze że tak się dzieje ?!

a probowales to

DRIVER PACK DOWNLOAD

/Edit

Graficzna jest takze na Chipset G31 Express więc zapewne masz ta graficzna lecz to juz 3 Twoja zmiana co do Plyty glównej jaka masz :slight_smile: