Instalacja Kiba dock

(S Aint) #1

Mam pytanie... skąd i w jaki sposób mogę pobrać i zainstalować Kibe Dock na ubuntu 7.10? Próbowałem już zainstalować kibe poprzez terminal ale po zainstalowaniu compiz mi nie działał... a kiedy instaluję paczkę [kibadock.deb] to programik nie dziła... z gróry dziękuję za pomoc;]

s.aint , proszę poprawić temat postu na konkretniejszy, mówiący o problemie. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało wywaleniem tematu do śmietnika.

(matiit) #3

Co to znaczy nie działa?

Wywala jakieś błędy?

(S Aint) #4

Nie pokazuje rzadnych błędów poprostu się nie uruchamia choć ikona w zasobniku się pokazuje

(matiit) #5

a masz włączonego compiza wtedy (bo chyba musi być włączony). spróbuj uruchomić z konsoli wtedy i może pokaze w konsoli jakieś błędy

(S Aint) #6

tak compiz jest włączony... a w konsoli nie wiem jak się to uruchamia...

(matiit) #7

na 99% wpisujesz w konsoli kiba-dock

(Sparcotbg) #8

Mnie przy compizie śmiga aż miło.

(roobal) #9

Bez compiza tez powinno działać z tym, że bez compiza/beryla kiba-dock bedzie miał czarne tło na całą szerokość i na 1/4 wysokości ekranu :slight_smile:

Pozdrawiam!

(S Aint) #10

a mogli byście podać mi jakiegoś linka skąd można ściągnąć [sprawdzoną] Kibe Dock bo zainstalowałem ponownie ubuntu??

(Norbert Stepniakowski) #11

Ja wiem skąd - stąd

(S Aint) #12

dzięki ale jak ostatni raz tak zrobiłem to kiba nie działała a do tego jeszcze compiz nie chodził.... może coś konkretniejszego?

(matiit) #13

musiałeś zrobić coś źle

(S Aint) #14

Okay... zainstalowałem program z tej stronki http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=371802

Jak odpalam kibe to w zasobniku pokazuje mi się ikonka programu ale nic pozatym...