Instalacja kUbuntu i problem z QTParted

Witam.

Wczoraj próbpwałem zainstalować kUbuntu i po wyborze “ręcznie modyfikuj tablice partycji”, podczas inicjalizacji dysku wyskakuje mi błąd: “Critical error during ped_disk_duplicate”. Po anulowaniu instalacji i próbie odpalenia QTParted jest to samo. Przed instalacją stworzylem sobie partycje pod linuksa programem GParted. Niestety dwie partycje linuksowe sa partycjami logicznymi, gdyż inaczej nie mogłem zrobić żeby nie pozbywać się windowsa. Nie mam możliwości zrobienia zrzutu więc opis: mam 3 partycje podstawowe, których używa windows i których nie mogę skasować ( fat16 + fat32 + ntfs(C:) ), zrobiłem więc 4 rozszeżoną, na której mam 4 logiczne ( fat32 + ntfs + SWAP + EX3 ). Czy to zamieszanie z partycjami może być powodem błedu?

ale skoro masz już partycje to do czego używasz qtparted?? btw po co Ci tyle partycji logicznych na tej rozszerzonej? instalujesz kubuntu z desktop-cd czy alternate-cd?? mi jakoś wersje desktop-cd nigdy nie przypadły do gustu dlatego zawsze jak gdzieś instaluje k/ubuntu, to w trybie tekstowym z alternate-cd…