Instalacja Linuksa na wiekowym sprzęcie (32 MB RAM)

Mój problem zaczął się w momencie gdy chciałem zainstalować linuxa na mym sprzęcie.

Wybrałem dystrybucje DSL zważywszy na wymagania sprzętowe.

Podczas instalacji pojawia się TO(a mianowicie ostatnia wyświetlona linia):

vg5o4ixvl2x45jb50dm3_thumb.jpg

Po tym zdarzeniu już nic się nie dzieje, problem wystąpił też przy próby zbootowania puppy linuxa i slax-a.

Przeczytałem już mnóstwo for i na żadnym nie znalazłem mojego problemu :confused:

Dodam jeszcze że obecnie laptop chodzi na systemie mini xp 2.1 jadnak się zacina więc wole linuxa.

:?: :?: :?:

To jest coś z biosem.

ps. poprał błędy, bo się tego czytać nie da.

błędy poprawione … to nadal nierozwiązuje mojego problemu :frowning:

Jakieś inne systemy próbowałeś oprócz wyżej wymienionych?

win 98 też działał.

Wydaje mi się że to coś do ustawienia w tym zakręconym dwustronowym biosie bo jak by nie było puppy slax i dsl to dystrybucje typowo live cd,

Proponujesz jakiś system???

Witam a antywirus w biosie jest wyłączony? jak nie to go wyłącz.

Próbowałeś dodać do przy uruchamianiu opcję

apm=off

Ile ten komputer ma ramu?

ma 32 ramu, apm=off nie ma takiego polecenia, Jaki antywirus w biosie

Skoro problem występuje z APM (Advanced Power Management), czyli “zaawansowanym zarządzaniem energią”, to spróbuj pozmieniać w BIOSie ustawienia, które tego dotyczą, jeśli będzie oczywiście taka możliwość.

Na tej ilości ramu to wątpię przynajmniej 128MB ram. Przeszukaj bios i sprawdź czy nie ma tam antywirusa jak jest to zaznacz disabled

nieznalazłem żadnego antywirusa ani opci APM.

Sprobuj z opcja:

acpi=off lub

acpi off

aczkolwiek watpie ze na tym systemie bedzie sie dobrze pracowalo, lepiej juz na Win 98 :wink:

Przy 32 MB live cd nie uruchomisz.

Na takim sprzęcie to można zainstalować Slackware, Arch ewentualnie Debian i do tego jedynie jakiś menedżer okien aby to jakoś sprawnie działało :slight_smile:

Pozdrawiam!

Debian lenny z fluxboxem zjada 28 MB więc niewiele zostaje.

Dlatego w pierwszej kolejności wymieniłem Slackware ale on raczej tyle samo pożre razem z Fluxboksem, więc pozostaje coś jeszcze lżejszego zainstalować może Dwm albo Awesome czy Twm, wydaje mi się, że powinny być lżejsze :slight_smile:

Pozdrawiam!

No tak, ale ja nie chce uruchomić Live Cd tylko zainstalować linuxa na dysk, I to właśnie usiłowałem uczynić.

Gdyby to było takie proste dokupiłbym ram ale jeśli mam dawać 100zł za 32mb to ja dziękuje.

Tiny Core ma minimalne wymagania 32MB RAM: http://www.tinycorelinux.com/welcome.html

Żeby zainstalować Linuksa nie potrzebujesz przecież uruchamiać LiveCD, możesz zainstalować systemy oferujące instalator w trybie tekstowym jak wymienione przeze mnie wyżej Slackware, Arch, Debian lub inne lekkie systemy, do tego możesz doinstalować jakieś lekkie środowisko graficzne ale wątpię aby Linux chodził jakoś szybciej w porównaniu do Windows 98, bo te systemy (mam na myśli Linux z trybem graficznym) mają mniej więcej te same wymagania, chyba że nie będzie dla Ciebie problemem używania systemu wyłącznie w trybie tekstowym jedynie z aplikacjami konsolowymi :slight_smile: Sam system w trybie tekstowym nie powinien zajmować więcej niż 20MB, tak mi się przynajmniej wydaje.

EDIT: Tak jak się spodziewałem. Sprawdziłem przed chwilą, Debian w trybie tekstowym pochłania 22MB pamięci RAM.

Pozdrawiam!