Instalacja Linuxa na Windowsa

Wiem że postów tego typu jest masa! :oops:

Szukałem i znalazłem, naczytałem się jakiś tekstów o swapach i mnie gowa boli. :cry:

  1. Mam dostęp do Fedory i ją chce zainstalować.

  2. Nigdy nie instalowalem nawet Windowsa.

  3. Do rzeczy. Mam Windowsa 2000 Pro i chce zainstalować obok Fedorę, tak zeby wybierac przy starcie kompa. Mam dyski C (FAT32 z Windowsem) i D (NTFS) i mi to obojętne gdzie mam zainstalować, tylko niechce stracic zadnych danych. Chcialbym zeby uklad dyskow zostal (zadnych nowych). I najlepjej żeby D:\Fedora lub C:\Fedora.

Mam nadzjeje ze to realne :lol:

Liczę na wyrozumiałość (dopiero zaczynam) i linki do jakis artykułów i porady od doswiadczonych Linuksiarzy

Poczytaj troche o Linuksie zanim zaczniesz.

W Linuksie nie ma liter dla dysków. Musisz tworzyć nowe partycje na Linuksa lub poświęcić/zmniejszyć jedną partycję.

niestety nie

jest tak jak mówi kolega ale nie ma co sie załamywac dasz rade

Danych nie stracisz

a co do wyboru ststemu to wszystko samo sie zrobi przynajmiej u mnie tak bylo

Mam Partition Logica.

Mam nadzieje ze wiecej niz 3 GB nie trzeba, i mniej tym lepiej. :wink:

Niewiem ile zjmuje czysta Fedora, ale chcialbym jeszcze jakiegos (Open) Offica i parę narzędzi. Jak sie okaze ze Linux jest warty inwestowania to dołoże :slight_smile:

Jaki system plików: ext2 lub ext3 ?

Oj trzeba i to conajmiej 5 GB na sam system i jeszcze reszta na dane, swap ;]

Ja uzywam tego drugiego i jestem zadowolony :slight_smile:

Najpierw jednak lepiej poczytaj troche o linuxie i nie przylatuj na forum z każdym głupstwem :]

Mam tylko jedna partycje C z Win XP, i chcialabym zainstalowac Ubuntu 6.10, nie tracac przy tym danych. Particion Magic wywala mi blad i nie tworzy nowej partycji. Czy przy instalacji ubuntu bede mogla stworzyc linuxsowe partycje nie usuwaja zawartosci dysku???

PM z vortalu chyba nie umożliwia tworzenia nowych partycji.