Instalacja mac os na PC (win xp)?

Witam, czy da się zainstalować mac os na windowsie przy użyciu virtual pc, albo czymś podobnym?

nie da się legalnie zainstalować mac os na PC.

Chyba się da, ale jest to niezgodne z licencją programu także nie można tego zrobić. Będzie to nielegalne.

Szkoda, a mac os x? To podobno była wersja pod pc. W sumie ja chciałem zobaczyć jak to wygląda i działa

Instalacja Mac OS jak i Mac OS X na PC jest nie zgodna z licencją. Jak chcesz zobaczyć to niestety tylko na komputerze od Apple.

to idź do punktu ispot :wink: i się pobaw mac os.

Do wersji MAC OS 7.6 mogłeś go instalować na czym chciałeś i na czym było to możliwe (pod warunkiem, że posiadałeś legalny plik ROM oryginalnego MACa) - system ten został przez Apple udostępniony za darmo i pewnie jest nadal dostępny na ich serwerach FTP (2-3 lata temu bez problemu pobierałem)

Wszystkie wyższe wersje systemu MacOS mają nadal ograniczenia licencyjne co do użytkowania na sprzęcie innym niż oryginalny od Apple i nie można wejść w ich posiadanie legalnie za darmo.

Dodane 02.10.2010 (So) 21:15

Właśnie przed chwilą sprawdziłem - legalnych serwerów ftp z legalnym systemem MacOS 7.x w wielu wersjach językowych jest nadal dużo dostępnych.

Tu wersja polska, bezpośrednio od Apple:

http://download.info.apple.com/Apple_Su … sh/System/

Widziałem kiedyś, że ktoś zrobił wirtualny obraz MacOS’a X pod VMware, ale żeby go uruchomić trzeba dysponować procesorem Intela, który coś tam obsługuje. Sorry, za uogólnienia, ale nie chce mi się szukać. :wink: W każdym bądź razie wiem, że się da, ale z licencji wynika, że to nie jest legalne… ale hej… skąd mam wiedzieć, że coś chcę, skoro tego nie widziałem? :wink: