Instalacja mac os na PC (win xp)?


(erni_krok) #1

Witam, czy da się zainstalować mac os na windowsie przy użyciu virtual pc, albo czymś podobnym?


(Technik Elektro) #2

nie da się legalnie zainstalować mac os na PC.


(Marekglapa) #3

Chyba się da, ale jest to niezgodne z licencją programu także nie można tego zrobić. Będzie to nielegalne.


(erni_krok) #4

Szkoda, a mac os x? To podobno była wersja pod pc. W sumie ja chciałem zobaczyć jak to wygląda i działa


(Jacop96) #5

Instalacja Mac OS jak i Mac OS X na PC jest nie zgodna z licencją. Jak chcesz zobaczyć to niestety tylko na komputerze od Apple.


(Technik Elektro) #6

to idź do punktu ispot :wink: i się pobaw mac os.


(Cedar) #7

Do wersji MAC OS 7.6 mogłeś go instalować na czym chciałeś i na czym było to możliwe (pod warunkiem, że posiadałeś legalny plik ROM oryginalnego MACa) - system ten został przez Apple udostępniony za darmo i pewnie jest nadal dostępny na ich serwerach FTP (2-3 lata temu bez problemu pobierałem)

Wszystkie wyższe wersje systemu MacOS mają nadal ograniczenia licencyjne co do użytkowania na sprzęcie innym niż oryginalny od Apple i nie można wejść w ich posiadanie legalnie za darmo.

-- Dodane 02.10.2010 (So) 21:15 --

Właśnie przed chwilą sprawdziłem - legalnych serwerów ftp z legalnym systemem MacOS 7.x w wielu wersjach językowych jest nadal dużo dostępnych.

Tu wersja polska, bezpośrednio od Apple:

http://download.info.apple.com/Apple_Su ... sh/System/


(kamil_w) #8

Widziałem kiedyś, że ktoś zrobił wirtualny obraz MacOS'a X pod VMware, ale żeby go uruchomić trzeba dysponować procesorem Intela, który coś tam obsługuje. Sorry, za uogólnienia, ale nie chce mi się szukać. :wink: W każdym bądź razie wiem, że się da, ale z licencji wynika, że to nie jest legalne... ale hej... skąd mam wiedzieć, że coś chcę, skoro tego nie widziałem? :wink: