Instalacja Mandrivy na VirtualBoxie

Witam.

Chcąc pobawić się Linuxem, na którego mam coraz większą ochotę postanowiłem zainstalować Mandrivę Xtreme2 jako system wirtualny.

Instalacja przebiega bez najmniejszego problemu, ale po instalacji kiedy Mandriva chcę wystartować pojawia się błąd VirtualBoxa i okno się zamyka.

Kiedy ponownie chcę uruchomić wirtualnego Linuxa, uruchamia się, jednak tylko w trybie “tekstowym” (coś na wzór CMD z Windowsa). W czym tkwi problem??

Dodam, że na VB zainstalowane mam Ubuntu, Kubuntu, WindowsXP oraz betę Windows7 i wszystkie te wirtuale działają sprawnie.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

jaki to dokładnie błąd ??

Typowo windowsowy, czyli “wystąpił problem z aplikacją VirtualBox i zostanie ona zamknięta”.

jest tu jakaś sprzeczność w tym co piszesz bo najpierw piszesz że uruchomił się tylko że z obsługą konsoli a potem że to niby problem z maszyną wirtualną. moim zdaniem to źle dobrałeś pakiety przy instalacji i dla tego nie masz środowiska graficznego. lub nie zainstalował karty graficznej.

Ja nie widzę żadnej sprzeczności. Zaraz po instalacji system uruchamia się pierwszy raz i wtedy wyskakuje błąd. Za drugim razem błąd nie wyskakuje ale Mandriva uruchamia się tylko w trybie tekstowym. [To samo napisałem w pierwszym poście]

Pakiety są dobrane dobrze, właściwie to same się dobierają. Kiedyś instalowałem ten system normalnie (nie wirtualnie) i działał (zarówno KDE jak i Gnome). A karta graficzna jest zainstalowana. Z resztą próbowałem z różnymi opcjami VB i nadal dzieje się tak samo.

Przepraszam za wcześniejszą pomyłke ale nie doczytałem. Teraz tak z kad wiesz ze grafike zainstalowało skoro nawet nie zobaczyłeś środowiska graficznego? Może sprubuj jeszcze na innej maszynie wirtualnej, ja używałem innej też z xtreme2 ale już nie pamiętam jakiej.

Dodane 22.04.2009 (Śr) 12:22

aha i jeszcze jedno. Ile przeznaczyłeś na główna partycje bo jeśli za mało to i tak ci zainstaluje ale bez środowiska graficznego. tak miałem jak ostatnio instalowałem xtreme3 ma pendrivie 1 gb.

Na partycję przeznaczyłem ponad 10GB więc raczej wystarczy. Xtreme wymaga 8GB. A grafiki, masz rację - nie widziałem. I dopatrzyłem sie, że faktycznie błąd opisuje problem z grafiką… Ale jak ją włączyć w takim razie?? W ustawieniach VB włączam akcelerację a pamięć grafiki ustawiam na max czyli 128 MB.

Nie wiem za bardzo, może sprubuj na innej maszynie wirtualnej

Trudno… Spróbujemy z czymś innym.

Temat można zamknąć.