Instalacja na dysku Wirtualnym - problem

Mam pewien problem. Otórz chcę zainstalować ubuntu, bądź inną dystrybucje linuksa na maszynie wirtualnej programem suna VirtualBox. Wszystko pieknie się uruchamia do punktu z partycjonowaniem dysku. Na etykiecie pisze że partycjonuje dysk zarejestrowany na /dev/sda.

Pytanie: Czy partycjonuję dysk fizyczny(mój, z którego korzysta XP), czy dysk wirtualny?

Partycjonuje się dysk wirtualny (w pliku dysku dokładniej). Możesz spokojnie robić co chcesz w wirtualu.

tak masz rację, bo sobie przypomniałem że fizyczny mam pod /dev/hda

// Połączono posty.

Jeszcze jedno pytanie. Jak zpartycjoować dysk. Ręcznie czy zrobić automat?

Automat weź, bo jest lepiej np: masz dysk 10GB, a plik zajmuje w zależności ile jest na nim danych, czyli jak masz na dysku 1GB danych to tylko zajmuje zamiast 10GB.

kuba13rowy ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.