Instalacja nagrywarki DVD

Witam!

Moja kuzynka ma zamiar kupić nagrywarkę DVD i prosiła mnie o pomoc w podłączeniu. Jako że nie chcę niczego spartolić mam kilka pytań (Kto pyta nie błądzi). Zanim je zadam powiem kilka słów wstępu. Kuzynka posiada napęd DVD i starą nagrywarkę CD. O ile wiem to trzeba też dopilnować aby zgadzały się zworki na jednym urządzeniu Master, a na drugim Slave. Czy wystarczy że wypnę starą nagrywarkę i wepnę nową i oczywiście ustawię zworkę. Trzeba będzie kombinować coś w biosie? Gdy podłączałem napęd u siebie wszystko wykryło i nie trzeba było nic grzebać, ale wtedy miałem wolny wtyk na kablu, a u mojej kuzynki owego nie ma (tutaj zachodzi sytuacja - gdy odpinam starą n. CD to nie zostanie jakiegoś badziewia w biosie?). Osobiście uważam że po co jej ta nagrywarka CD, na co urządzenia które dublują tylko swoje możliwości, więc można go odłączyć i podłączyć nowy sprzęt.

Nie wiem czy zrozumieliście coś z moich napocin ale tak czy inaczej proszę o pomoc.

Możesz spokojnie wypiąć jeden napęd i w jego miejsce włożyć nowy. Ustawiasz tylko tak samo zworkę. Zasada jest prosta (na taśmie):

master===slave=========płyta główna.

Czyli tak jak myślałem. Dzięki wielkie :smiley: Master musi być zawsze na końcu taśmy nie? Żeby nie zakładać nowego tematu to mam pytanie możecie polecić jakąś dobrą nagrywarkę DVD do 100zł? Najlepiej ze sklepu www.alsen.pl Myślałem nad LG GH20LS15RBB

Pytalski , tylko nie LG !

Bierz jakiegoś Pionnera… To porzadna firma.

Pioneer DVR-215 (jeśli ma być pod SATA) lub DVR-115 (jeśli ma być pod ATA)

z tym, że lepiej byłoby podłączyć nową nagrywarkę DVD pod Master a stary napęd pod Slave

PS. widzę, że w sklepie Alsen nie mają w ogóle Pioneerów - nie wiedzą co dobre, zatem musisz poszukać w innym sklepie