Instalacja najpierw vista potem xp- brak nosnika visty

(Esberitox) #1

Jak zainstalować xp kiedy mam preinstalowana viste w laptopie (ukryta partycja)i nie mam nosnika dvd visty.

wszystkie wskazówki które spotkąłem to trzeba było mięc płyte instalacyjną do visty;/

(Clubbasse207) #2

zgraj tą vistę na płytę

zadzwoń do producenta laptopa by przesłał ci płytę z vistą

możesz zainstalować xp przy będącej już viście z tym że będziesz musiał potem naprawić botloadera visty (co i jak jest na forum jak i w google)

(Esberitox) #3

mam lapotop asus f5m-ap013 czyli mam zadzownic do asusa czylepiej do microsoftu> czy zaplace cos za tn nosnik?

(Clubbasse207) #4

do asusa

powinno być za free

przynajmniej tak jest w HP

ale chyba każda firma dosyła free zadzwoń i sie spytaj :slight_smile:

(Itq5) #5

A niemasz płyty recovery :expressionless: ?

(Esberitox) #6

bo ale przeciez z recovery nie da rady teog zrobix co ja chce zrobic :slight_smile:

bo potrzebna jest instalka windy a nie plyta trecovery(zresztą takiej nie posiadam)

ale jaką mam wziąc ta płuytę od asusa : WIndow Vista Home Basic Oem ? czy jakies cos przeznaczone dla asusowl ?

MICROSOFT odpisal

Szanowny Panie,

Dziekujemy za skontaktowanie sie z Centrum Obslugi Klienta Microsoft.

Firma Microsoft oferuje swoim klientom mozliwosc uzyskania duplikatu certyfikatu autentycznosci do systemów OEM wylacznie poprzez sprzedawce oprogramowania (System Builder)

W przypadku licencji dostarczanych przez partnerów Direct OEM czyli firmy takie jak np. HP, IBM, Toshiba, Compaq, Acer, DELL , nie ma mozliwosci uzyskania duplikatu Certyfikatu Autentycznosci.

(Nowy10) #7

chcesz mieć Vistę i Xp?

jeśli tak to instalujesz normalnie na innej partycji i później ustawiasz sobie wybór systemu

http://www.vistabootpro.org/

jeśli tylko XP to formatujesz płytką instalacyjną XP, nie kasuj tylko partycji recovery jeśli chcesz mieć jeszcze kiedyś Vistę

jeśli nie dosałeś płytek to musisz sam sobie je nagrać i powinien być taki monit przy pierwszym uruchomieniu

(Esberitox) #8

ok

czyli odpalam ten program pod xpkiemi tam ustawiam zeby btyl wybor systemu

ok

(Nowy10) #9

obojętnie w jakim systemie

w zakładce

Manage OS Entries

(Esberitox) #10

dzieki

a czego nie moge zrobic majac viste w postaci recovery a gdybym mial zwykła oem lupiona osobno?