Instalacja nie chce się dokończyć, niebieski ekran

Nie mogę zainstalować Visty. Próbowałem 2 sposobami:

1: Wkładam płytkę Visty i startuje z płytki. Potem pokazuje że ładuje pliki. Następnie pojawia się taka tapeta i nic więcej, żadnych ikonek niczego:( Wyłożyłem płytkę i nagle pojawiło się coś w stylu: ustawić jezyk, klawiature, czas. Więc spowrotem włożyłem płytę i dalej i próbowałem zainstalować, ale nic się nie dzieje:( Spróbowałem tym sposobem jeszcze raz, ale później po załadowaniu plików pojawia sie ta tapeta i nic więcej się nie dzieje, długo czekałem i nic:(

2: Otóż później w moim XP utworzyłem wirtualny dysk i stąd spróbowałem ruszyć. Udało się do pewnego momentu. Skopiowało pliki i potem musiałem ponownie uruchomić komputer i po uruchomieniu pojawia się taki bluescreen po angielsku, co na polski oznaczało coś w tym stylu: Nastąpiło zamknięcie instalacji systemu windows, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Jeśli widzisz ten komunikat pierwszy raz… itp.

Dlaczego nie mogę zainstalować:(

Może masz konflikt sprzętu ?

Podaj nam pełna specyfikacje kompa

Procesor: AMD Athlon x64 3200+

Dysk twardy: 160GB SataII

RAM: 512DDR2

Karta graficzna: GeForce 7300GT

A jaka płyta główna, jaka?

A mnie interesuje kod błędu, który otrzymujesz :wink:

Początek jest typu tak jak podałem w pierwszym poście. Pokazuje sie na niebieskim tle:

Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption and than restart your computer.

Technical information:

***STOP: 0x0000007B (0x83E5DBA0, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Moja plyta to: MSI MICRO-STAR INTERNATRIONAL K9NU Neo

Miałem identyczny problem i przyczyną okazała sie zła płyta główna,po jej wymianie wszystko działa bardzo dobrze :slight_smile:

si@tk@rz przejrzyj to sobie -> http://support.microsoft.com/kb/122926/pl oraz http://support.microsoft.com/kb/324103/pl

nie wiem od czego zacząć, sprawdzałem antywirusem i nic nie wykryło, co mam dalej zrobić? Nie jestem informatykiem żeby te rzeczy które mi Anathema podał zrobić. Nie ma sposobu jakby to sprawdzić dlaczego mi się nie chce instalować?:frowning:

Spokojnie, za szybko się poddajesz :slight_smile:

Na dobry początek upewnij się, że masz najnowasze sterowniki do kontrolera SATA, jeśli do takowego dysk jest podłączony. Po drugie usuń partycję na której chcesz zainstalować Vista i załóż ją na nowo. Przejrzyj także to sobie -> http://www.microsoft.com/poland/technet … 1.mspx#EIB

P.S. Jaką masz płytę główną? (pomożemy Ci odnaleźć właściwy sterownik)

Ja mam podobny problem z zainstalowaniem Visty.Gdy próbuje odpalić setup to pojawia się napis: “setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.” A rozruch z CD-ROM kończy się tylko wyświetleniem tła visty z kursorem myszki - nic dalej nie idzie zrobić. Myślałem że może aplikacja uszkodzna, zasysłem drugą wersje Visty i to samo :frowning: Natomiast w wersji angielskiej śmiga bez problemu - paranoja - nie wiem o co w tym chodzi :frowning: HELP!

a masz synu oryginalną wersję PL ?

http://support.microsoft.com/kb/218617/pl

Podałem wyżej w poście jaką mam płytę główną. Podam jeszcze raz: MSI MICRO-STAR INTERNATRIONAL K9NU Neo. Gdzie znajdę najnowższe sterowniki do tej płyty? Może to pomoże

Może zaktualizuj bios. Mojemu kumplowi to pomogło