Instalacja nie wykrywa dysku ( chyba chodzi o sterowniki )

Witam mam problemspalił mi się dysk ATA więc dostałem od kuzyna dysk SATA i podczas instalacji Windows 7 nie wykrywa dysków troche czytałem i z tego co wyczytałem chodzi o sterowniki do dysku ( jestem zielony w tych sprawach ) więc proszę was o znalezienie sterowników.

Dysk: SAMSUNG HD 332 HJ

Płyta główna: MSI 945 PL Neo

W tej chwili nie jestem wstanie nic więcej napisac bo pisze z telefonu.

Proszę was jak już znajdziecie jakieś rozwiązanie to napisać troche dokładnie bo jak mówiłem jestem zielony w tych sprawach.

Co do sterownikó na co je wypalić itp. dysk twary jest czysty więc z Windowsa nic nie zainstaluje.

Dzieki za każdą pomoc.

Produktu 945 PL Neo w ogóle nie ma w zasobach MSI jest za to 945PL Neo3 i do niego nie ma sterowników sata ahci dla instalatora Windows ani nawet dla samego systemu. Tak więc po podpięciu dysku wchodzimy do bios i szukamy w opcjach zaawansowanych SATA MODE lub coś podobnego (dokładnie nie wiem jak ta opcja będzie się nazywała, bo w każdej płycie jest inaczej nazywana). Opcja SATA najprawdopodobniej będzie ustawiona na AHCI ewentualnie RAID, ustawiamy ją na IDE i zapisujemy ustawienia. Po restarcie próbujemy instalować system. Ewentualnie wchodzi w grę aktualizacja BIOS płyty, jeżeli jesteś w stanie to zrobić również polecam.

A czy bios ci ten dysk wykrywa? Bo niektóre płyty główne mają problem z wykryciem dysku na SATA jeżeli jest w trybie SATA2 3GB wtedy musisz zworką zmiejszyć jego prędkość na 1,5GB. Windows 7 nie powinien mieć problemów z wykryciem dysków SATA przy takim sprzęcie.