Instalacja nowego systemu nie czyta płyty

Otóż pobrałem system windows ze strony jaka polecał adam9870 i wypaliłem płytę (Windows 7 Home Premium (x64 - wersja 64-bitowa) - X17-58997: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24209.iso) . Ustawiłem w biosie, aby czytał z napędu, włożyłem płytę i włączyłem komputer. Cały czas jest czarny ekran. Niby czyta płyte ale nic się nie dzieje. Nie ma opcji, że dowolny klawisz spowoduje rozruch ani nic w ten deseń. Po jakiś 2-3 minutach laptop włącza sie na nowo i już ładuje się zainstalowany system. Pomyślałem, że płyta się nie nagrała. Ale włożyłem do PC i pliki na płycie są a jak ją włożę do laptopa to płyte odczytuje ale widzi ją jako pustą. O co chodzi? Mam Acera aspire one 5560 system Win 7 Home 64

Masz jakiegoś pena żeby z niego zainstalować (4GB min)?

Mam więc mógłbym użyć.

Ściągnij Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem , Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do netbooka i w biosie ustaw bootowanie z pendrive.

Jeszcze możesz sprawdzić, czy płyta działa na innym komputerze, a sposób z pendrive powinien się sprawdzić. Sam tak instalowałem niedawno 2 systemy.

Ruszyło :slight_smile: Dziękuję Ci bardzo :slight_smile:

a wie ktoś może skąd pobrać polską wersję systemu? Bo czytałem, że z tymi spolszczeniami to często różne cuda wychodzą

Cześć

Nie masz możliwości pożyczenia płyty od kolegi etc.? Można oczywiście pobrać system z sieci ale nigdy nie masz 100% pewności na jaki obraz trafisz.

Cuda nie cuda. Po prostu wgrywanie pakietów językowych m.in do wersji Home Premium (czyt. spolszczanie systemu) jest niezgodne z licencją.