Instalacja nowego Win7 i bład 0xc0000034 co zrobić z tym?

Kolega ma taki problem z system Windows 7 Ultimate 32-bit, bo instaluje wina7 na dysku IDE a ma podłączony drugi dysk na SATE2, i po instalacji komputer się uruchomi jest problem i ten napis:

"Plik magazynu danych konfiguracji rozruchu systemu

Windows zawiera nieprawidłowe

informacje

Identfikator ( Jakiś kod typu

a8da4b… itp. )

Opis : Windows 7 Stan : 0xc0000034

Informacje :Konfiguracja elementu

obiektu w magazynie danych

konfiguracji rozruchu jest

nieprawidłowa

Powiązana pozycja modułu ładującego rozruchu systemu

Windows może nie być dostępna

do czasu rozwiązania problemu

przez administratora.

I to się dzieje właśnie na tym dysku IDE a ten dysk jest sprawy bo był juz na nim system, ale jeszcze nie byłem u kolegi żeby sprawdzić osobiscie to, bo na drugim dysku ma też system (win7 bo miał dane zgrać z SATY2 na IDE) i może właśnie się coś gryzie podczas instalacji?

Albo w biosie trzeba ustawić coś od IDE, na bank coś sie gryzie tam i mam ten bład.

Na inny forum był też sam przypadek i okazało się że pamieć ram była uszkodzona i z stad te problemy, może tu tak samo będzie?

Płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3.

Czy tak strasznie ciężko jest poszukać opisu błędu? http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 85%29.aspx Chyba już wiesz co masz zrobić?

Ponadto, podczas instalacji systemu na dysku IDE/ATA niech Twój kolega odłączy oba przewody od dysku SATA. BIOS powinien najlepiej być ustawiony na pozycji “Load Optymized Default” i tak potwierdzony. Jeśli systemu nie da się zainstalować, patrz wyżej. Ten drugi dysk proszę podłączyć dopiero po zainstalowaniu systemu. To znacznie ułatwi analizę ewentualnej usterki.

W sumie nie tylko, bo pozwoli też uniknąć unieruchomienia Windowsa w wyniku odłączenia tego drugiego dysku, ponieważ zdarzają się przypadki(sam nawet tak miałem), że bootloader, a nawet niektóre pliki systemowe wgrywają się na drugi dysk i jego odłączenie skutkuje niestety crashem systemu. Każdy informatyk nawet to potwierdzi, że najlepiej jest odłączyć wszystkie dodatkowe dyski na czas instalacji Windowsa i podłączyć dopiero po.

Nie jest ciężko poszukać tego błędu, tylko że ja miałem czasu na szukanie tego błędu, a pisze z telefonu i tak jest mi ciężko wiesz, sprawdze tego linka.

Właśnie powinnien odłączyć ten dysk SATA jak instaluje na IDE, w biosie to nie będzie wiadział jak to ustawić, ja muszę mu to zrobić.

Po instalacji systemu niech podłączy SATE i bedzie na pewno ok, ja zawsze odłaczam drugi dysk jak instaluje system.

Racja tez tak miałem, a jak dawno instalowałem XP i nie odłączyłem dysku drugiego to miałem dwa booty XP na dysku musiałem wybrać ten dobry XP, a i mi też zmieniał litery partycji.

Dam znać.

Po co grzebać w BIOSie? Odłącz mu po prostu kabel sygnałowy, albo zasilanie i po problemie…

Ale by wypadało mu dać ustawienia default w biosie, bo według mnie coś tam jest nie tak bo widziałem, teraz mi napisał na gg ze działa to mu… Linka do postu nie widział, ciekawe.