Instalacja Nvidia


(Ali142) #1

Czy moze mi ktos powiedziec jak zainstalowac sterowniki i jakie do karty graficznej GeFroce 7600 GS. Prosze o szybka pomoc :slight_smile:


(Kinga Ka) #2

Ściągnij stery ze strony http://www.nvidia.com dla twojej karty najlepiej z serii 93.xx a potem uruchom instalator. Wszystko robi się łatwo i szybko :slight_smile:


(Init3) #3

Przeczytaj przewodnik do ubuntu lepiej.


(Sawyer47) #4

Rozumiem, że chodzi o system z podpisu, a więc Ubuntu Edy Eft. Ja robiłem tak, że instalowałem paczkę z fglrx, a później zmieniałem w xorg.conf wpis z ati na fglrx, restart i działało, w najnowszym Ubuntu - Feisty Fawn jest już graficzne narzędzie do instalacji niewolnych sterowników, więc nie ma problemu.


(Me) #5

nr47:

ATI != Nvidia :wink:


(darek_d) #6

sorry - http://www.nvidia.com.pl/page/drivers.html wystarczy zajrzeć i wygenerować


(Sawyer47) #7

Kuurde sorry, ale Alinek , a nvidią robi się tak samo, tylko z ati→fglrx zmienia się bodajże nvidia→nv, paczka na pewno ma coś z nvidia w nazwie, więc łatwo ją znaleźć, oczywiście jest w repozytoriach.


(Karas Lublin) #8

w rezpozytoriach jest sterownik nvidia-glx, sam instalowałem stery pod GF6800 tylko potem musiałem ręcznie przestawić na sterowniki nvidii po instalacji

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

zmieniamy sterowniki z „nv” na „nvidia” resztę zostawiamy tak jak jest. Po ponownym uruchomieniu systemu w konsoli wpisujemy

sudo nvidia-settings

i tam możesz sobie np. rozdzielczość zmienić bo z pod samego ubuntu ja na przykład nie mogłem.


(boczi) #9

OT-y - KOSZ


(Lesio 000) #10

Jeśli używasz ubuntu, to przez automatixa dwoma kliknięciami zainstalujesz poprawnie stery :wink: