Instalacja oprogramowania

Dzień dobry! Kupiłem dzisiaj nowy komputer, ale kompletnie nie znam się na instalacji oprogramowania. Szukam przede wszystkim szybkiej i profesjonalnej pomocy przy zainstalowaniu niezbędnych konfiguracji, dlatego znajomy z firmy powiedział mi o Enter serwisie w Gdańsku. Zależy mi również na poprawnym podłączeniu komputera do zasilania, w związku z tym bardzo przydałaby mi się pomoc specjalisty z możliwością przyjazdu do domu. Ktoś z Państwa korzystał z usług tego serwisu?

Nie, ale nie jestem z tamtych okolic. Każdy informatyk nie powinien mieć najmniejszego problemu z tym, byle kogo byś nie wybrał.

W sumie to nawet tutaj informatyka nie potrzeba. Każdy bardziej ogarnięty użytkownik komputerów takie rzeczy potrafi.

@aesereht @sidkwa

Naprawdę nie widzicie co jest celem tego wątku? :joy:

Enter serwis w Gdańsku życzy sobie płacić za podłączenie wtyczki zasilania do gniazdka?
W takim razie odradzam stanowczo!

Pewnie zasilenie będzie z wysoko wyspecjalizowanego i profesjonalnego przedłużacza przeciwzakłóceniowego i przeciwprzepięciowego…a może z zasilacza UPS, więc nie ma co się od razu tak oburzać…
Fajna reklama za darmoszkę…

A czemu nie można oflagować tego spamera?

Bo może chyba jedna osoba oflagować?

@docent przy zgłaszaniu spamów wali errorami „500”.

Z tym jest jakiś błąd, wali Fehler #500, ale jak odświeżysz [ F5 ] to pokazuje, że oflagowało.

Cennik tego sklepu jest bardzo inspirujący.

1 polubienie

Rzeczywiście lichwiarskie ceny http://prnt.sc/1fc1zxo

Pierwsze 3 chyba „każdy” serwis ma podobnie.

• nie chcesz płacić to sam montuj SSD i Instaluj GNU/Linux lub Windows 10/11.

• odzyskiwanie w tak niskiej to chyba jak ktoś miał plik w koszu, opróżnił za szybko i wpadł w panikę wyłączając komputer, i nie wierzy się w moc Recuvy.

• Usuwanie wirusów w 1 dzień to czasem szybciej niż iJulisz na 4 razy zrobi kompleksowe czyszczenie, chcesz szybciej niż w 3 dni to płać lub reinstaluj z zachowaniem czystych plików jakie się ostały.

• Pewnie wymiana dysku na SSD ma w sobie ukrytą cenę modelu za 60-90 zł lub droższego jak nie chcą reklamacji.

• Nie każdy pewnie też lubi robić demontaż laptopów np. boi się za mocno coś pociągnąć/szarpnąć jak nawet radzi to kilka anglojęzycznych poradników „disassembly XYZ”

Nie. Ja za umycie płyty biorę od 260zł i śmiem twierdzi, że za 150zł nie zrobi się tego poprawnie. A trzeba wyjąć płytę, odpiąć plastiki, wyszorować w detergentach, wyszorować w izopropanolu, wysuszyć, obejrzeć pod kamerą wszystkie ścieżki i połączenia, jeśli ok. wygrzać płytę w temp. powyżej 110 C przez kilka godzin, aby pozbyć się wilgoci spod chipów.

Jeśli będą myli płyty po 150zł, to albo zbankrutują, albo będą wykonywać tak, że będą ciągłe reklamacje. A skoro próbują stosować tak tandetną reklamę i to w czasach, gdy pracy jest w serwisach tyle, że nie wiadomo, gdzie ręce wsadzić, to już nie jest różowo. Reklama w takich serwisach jak forum, czy YT, ma sens, jeśli ma się dużo punktów w kraju. Jak ktoś ma jeden, to lepiej zacząć lokalnie. Ulotkowanie, współpraca z dostawcami jedzenia z okolicznych firm, odbieranie paczek itp. z czasem, jak będą większe pieniądze inwestuje się więcej kasy w reklamę. Solidne kampanie internetowe parę groszy kosztują. Ale i przynoszą dochód, z tym, że trzeba mieć zaplecze, żeby z robotą się wyrabiać.

1 polubienie

To wiesz dobrze. Jednak nie ma tak wiele drogich płyt, żeby ich czyszczenie było opłacalne, a uświadomiłeś mi, że to bardzo dużo starannej roboty.
Ciekawe, jakie są dolne granice opłacalności…

W 99% dotyczy to laptopów. Zwykle po zalaniu ulega uszkodzeniu jeszcze klawiatura. Czasami płyta też wymaga naprawy. Bywa, że uruchomienie laptopa kosztuje sporo, np. jak trzeba wymienić uszkodzone GPU albo CPU po zalaniu, to znając ceny kart graficznych, łatwo sobie wyobrazić ile to może kosztować. Na dodatek dochodzi robocizna, i jest ryzyko, że kupisz układ za np. 1000zł a on pójdzie z dymem. Bardzo liczy się doświadczenie ludzi, urządzenia, serwisowe i diagnostyczne np. prosta kamerka termowizyjna, pomocna w diagnostyce to kilka tysięcy. Rynek od lat ciagle się rozwija, powstają ciągle nowe urządzenia, techniki itp. coraz bardziej klaruje się specjalizacja na rynku. np. firmy specjalizujące się w wymianach wyświetlaczy inwestują w separatory, komory do zgrzewania i zamrażania, podciśnieniowe itp.

Sądzisz że wymiana dysku i instalacja systemu za cztery stówy to dobra cena?
Dla serwisu napewno, ja za to biorę stówę, ale chyba trzeba zacząć pokazywać chętnym ten cennik i brać 300.
Nawet jeżeli wliczyć w to dysk cena jest kosmiczna.

Usługi są drogie, np u mechanika samochodowego średnio płacę za robociznę niewiele mniej niż za części a czasami więcej. Cena za robociznę może być niska tylko gdy robisz okazyjnie coś dla znajomego. Co innego naprawić coś okazyjnie znajomemu a co innego utrzymać serwis, pracowników i wystawić fakturę. Kwota w kieszeni mniej więcej ta sama a koszta wiele większe.

Niby prawda, ale czy to jest powód aby tak naciągać ceny?
Zazwyczaj serwis jest przy okazji sklepu.
Serwisant zazwyczaj jest sprzedawcą.

To bym musiał poprosić @wasabi1084 o przeliczenie ile zostaje zysku po odliczeniu kosztów pracowniczych, utrzymania lokalu, podatków i innych z takich 400zł.
Generalnie prowadzenie działalności jest drogie a niestety na końcu płaci za wszystko klient.

Z drugiej strony jak ktoś chce prowadzić biznes bez działalności to może dorobić tylko niewielką sumę miesięcznie (jest takie coś jak działalność nierejestrowana) także jest skazany albo na pracę u kogoś albo na działalność. Ostatecznie wychodzi na to że problemem jest to, że przeciętny człowiek za mało zarabia.

Co tu odliczać?
Enter to sklep, koszty idą na sklep, serwis to dla nich dorywka, zresztą ciężko prowadzić sklep komputerowy bez stanowiska serwisowego bo składasz aby sprzedać i serwisujesz co złożyłeś + to co ci przyniosą…