Instalacja Pad XBox na PC - komputer nie wykrywa pada

Posiadam pada od XBox-a którego nie mogę zainstalować do PC. Podłączyłem do komputera, zainstalowałem sterowniki ze strony Microsoftu, próbowałem parować i za którymś-nastym razem udało się. Śmigało przez pół godziny i się skończyło. Nie wykrywa go komputer.

(Szukając w internecie większość problemów podobnych do mojego kończy się na tym, że ktoś nie wiedział że potrzeba do tego oddzielnego recivera, a kolejne porady są odnośnie tego jak wykryje sprzęt i nie może zainstalować sterowników.)

Gdy przytrzymuję na nadajniku przycisk parowania zaczyna mrugać zielona dioda, (na padzie dioda mruga od razu po włączeniu,) wtedy przytrzymuję przycisk parowania na padzie i w tym momencie pad przez ułamek sekundy jakby próbuje szukać nadajnika i znowu zaczyna mrugać jak wcześniej a na nadajniku dioda gaśnie. Czyli niby nie łączą się ale jakoś działają na siebie. Naciskając przyciski w odwrotnej kolejności efekt podobny.

Próbowałem też instalować sterowniki z dołączonej płyty, alternatywne z internetu, nawet zrobiłem przywracanie systemu żeby śmieci z poprzednich sterowników nie zostały, ale bez skutku.

Na drugim komputerze to samo, tyle że od początku go nie wykrywało.

Próbowałem już chyba wszystkiego: podłączałem pod różne USB, odinsalowywałem kontrolery USB, odłączałem wszystkie inne urządzenia, baterie naładowane, z innym padem również nic. Pierwszy komputer win7 home, drugi win7 proffesional.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Dodane 06.09.2013 (Pt) 0:44

Pomoże ktoś?