Instalacja Pamięci Ram - Proszę o Pomoc

Witam Serdecznie

Dokonałem zakupu pamięci RAM - Patriot 2GB (DDR2) lecz nie mam pojęcia jak się zabrać za instalację jej…

Prosiłbym o instrukcje po kolei co mam robić - cóż żeby to zrozumiał początkujący komputerowiec :oops:

Będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

Bardzo proste :stuck_out_tongue: Wystarczy wyjąć starą pamięć i włożyć nową (Masz tam takie 2 zawiasy na które musisz nacisnąć żeby pamięć wyszła)

tak jak mówił poprzednik naciskasz na takie dwa boczne jakby zawiasy niekoniecznie na oba na raz, i przyjrzyj sie dobrze kości jak była wsadzona, bo jedna ze stron przedzielonych szczerbinką jest szersza od drugiej, tak byś nie próbował włożyć odwrotnie bo spalisz RAM.

Oczywiście RAM instaluje się na płycie głównej :slight_smile:

No i najpierw musisz otworzyć obudowę :wink: i całkowicie odłączyć zasilanie. A swoją drogą - jeśli masz takie mgliste pojęcie to czy w ogóle kupiłeś dobrą pamięć. Poproś kogoś kto będzie wiedział i Ci pomoże - to naprawdę 5 min roboty - szkoda by było żeby coś poszło z dymem.

przede wszystkim…nic nie rob na sile… rozchyl lopatki znajdujace sie po obu stronach slotu i wsun delikatnie… nawet jak kupiles szybsza pamiec niz masz teraz nic sie nie stanie…po prostu nowa kosc zwolni do wartosci jaka uzywa najwolniej dzialajaca pamiec… jak cos to pisz…

pozdro…

może w mobo ma ddr a kupił ddr2? nic się nie stanie ale komp się nie odpali… nawet jak wejdzie…