Instalacja pen drive'a

Mam duży kłopot. :frowning: Nie potrafię zainstalować pen drajwa.

Kupiłem sobie pen drive’a (a ściślej "Cool Drive). Mam W98 ale pisze, że jest kompatybilny z W 98, jednak nie mogę go uruchomić. Instrukcja niestety jest po angielsku a to nie mój język.

Po podłączeniu do portu USB pierwszy raz coś mi się pokazało (nie potrafię tego odtworzyć), w każdym razie nic z tych obrazków z instrukcji. Teraz po podłączeniu do portu już nic mi się nie pokazuje.

Próbuję go uruchomić przez Panel sterowania, “dodaj nowy sprzęt” ale nie znajduje nowego sprzętu “Plug and Play” (cokolwiek to znaczy). W następnej opcji szukania nowego sprzętu mam bardzo długą listę jakiś sprzętów lecz nie potrafię przyporządkować tego do mojego pen drajwa.

Czy ktoś mógłby udzielić mi jakichś wskazówek lub pomocy ?

jestem lekko podłamany :cry:

aha ! w instrukcji jest napisane: “to use the device in Windows 98, you need install the driver”…coś czuję, że to ważne…ale o jaki driver chodzi ?

Aby użyć tego urządzenia musisz zainstalować sterownik. Zapewne adres do nieg o masz podany gdzieś w instrukcji lub na opakowaniu.

Na tej stronie powinieneś coś znaleźć http://www.pendrive.pl/index.php?act=help#hurt

:smiley:

A czy nie jest przypadkiem tak, jak w wielu pen drivach, ze jest on do Win 98 SE a ty masz Win 98 ??

w ogóle to mozez sie upierać że chcesz instrukcje po polsku a jak nie dostniesz jej to masz prawo oddac sprzęt

tu znajdziesz rozwiązanie http://www.pendrive.pl/index.php?act=sterowniki

Teraz już nie wiem.

Na okładce jest napisane dużymi literami :

Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Mac 9.x, Mac 10.x

a pod tym małymi literami:

  • Driver Free

  • Software compatible with 98, ME, 2000, XP

więc jest do W98 ? …ja mam tę drugą wersję W98…ale jak powyżej napisałem w instrukcji jest napisane, że do W98 potrzebny jest driver.

Ze stronki podanej przez Leona ściągnąłem sterownik (chyba właściwy, mam nadzieję) ale wszystko jest bez zmian…komp nie widzi pen drajwa (chyba, że nie potrafię rozpocząc tego działania ?)

klikając w ten sterownik pokazuje mi się info: “U-Storage 2.0 install completed, please replug device in Windows 98 and Windows ME.” i jest klawisz “OK”.

już nie mam siły :frowning: …szcerze, to dostałem tego pendrajwa od św. Mikołaja a on nie wypytał sprzedawcy o szczegóły.

już nie wiem co mam robić

http://www.pendrive.pl/index.php?act=sterowniki

Jeśli Windows 98 SE nie rozpozna można spróbować wgrać Nieoficjalny Service Pack dla Windows 98 SE 2.0.2 Final PL. Po wgraniu system powinien rozpoznawać wszystkie pendrive’y. Wystarczy wgrać tylko obsługę urządzeń magazynujących (ostatnia pozycja na liście). - znajdź taki tekst na tym linku i ściągnij sp win 98

zainstaluj to z tej strony

daj znać czy działa bo mykam zaraz spać bo na nockę idę i nie denerwuj się bedzie działać na pewno

Grzesiek - niestety, nic z tego :frowning: …zainstalowałem ten program, podłączyłem pendriva do portu i…nic.

Trudno, dziękuję bardzo wszystkim za rady. Jutro muszę iść do sklepu oddać ten mikołajkowy prezent :frowning:

pozdrawiam

Wyjmij pena z portu USB, następniej dodaj sprzęt, w oknie kreatora wybierz sam wybiorę lokalizację, następnie z dysku, wskaż lokalizację ściągniętego sterownika i zatwierdź przyciskiem OK, po instalacji włóż pena do portu, system powinien go wykryć i dokończyć instalację sterownika.

fiesta, niestety…robię tak jak radzisz ale kiedy dam “OK” pokazuje się info: “podana lokalizacja nie zawiera informacji o sprzęcie”…

ale dziękuję Ci za radę

A masz pewność że sterownik przeznaczony jest do Twojego pena ?

Podaj pełną nazwę pena to pomoże w odnalezieniu sterowników pod win 98

no nie…ja się chyba zabiję !!

wszystko było w porządku, tzn. sterowniki do pena były ok., tylko…sterowniki do portu USB były albo niekompletne albo w ogóle ich nie było !!

cholera, tyle godzin męczarni ale już wszystko jest ok., ściągnąłem sterowniki do portu i natentychmiast system znalazł pena :smiley: już go zainstalowałem…

tak, że dziękuję Wam i przepraszam za zamieszanie :slight_smile: