Instalacja phpNewsManager

Witam !

Na serwerze gaa.pl chciałbym zainstalować phpNewsManager.

Wiem, że był już temat o tym, ale u mnie sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana, bo mam już zainstalowane forum.

Co musze zrobić z bazą danych, aby móc wrzucić system newsów i żeby zostało forum ?

PZDr

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39656 :wink:

ale jak zrobić te inne prefixy ?

Może za pomoca phpMyAdmina? :wink: :wink:

Zwyczajnie tworzysz baze o nazwie np. newman i jazda…

ale tam można mieć tylko jedną bazę danych. Jak klikam, żeby utworzył nową bazę to wyskakuje błąd

MySQL zwrócił komunikat:

#1044 - Access denied for user ‘act8922’@‘localhost’ to database ‘news’

Można więc do istniejącej dodać tabele wymagane przez phpNewsManagera - o ile się nie bedą pokrywały, w przeciwnym wypadku będzie trza zmodyfikować nazwy tabel w phpNewsManagerze tak, by nie kolidowały z istniejącymi już w bazie…

…albo jeszcze prościej - skorzystać ze skryptu opartego na plikach tekstowych :lol:

a jakie tabele wymaga phpNewsManager ?

Złączono Posta : 25.08.2005 (Czw) 10:39

próbowałem zainstalować skrypt tekstowy bastka, ale tam trzeba było coś kopiwować, wklejać- zupełnie nie wiedziałem o co chodzi

Jeśli nie chesz bawić się w PMA z tym phpNewsManager, który wymaga bazy SQL to ja polecam bardzo dobry inny system news’ów, który nie wymaga bazy danych:

:arrow: Ca news system

do bani ten skrypt tekstowy :frowning: w ogóle się mnie nie słucha

Złączono Posta : 25.08.2005 (Czw) 11:23

pytanie o bazę danych dalej aktualne

Masz ten skrypt? …To co za problem sprawdzić? :x

o ile niczego nie pominąłem, to:

db_server, db_uname, db_pass, db_name, db_admin, db_groups, db_news, db_news_pics, db_news_comments, db_news_logged, db_partners, db_pnews, db_story, db_smileys, db_topic, db_users, db_weekQ, db_weekA, db_weather, db_rss, db_gallery_groups, db_gallery

prosze wytłumacz dokładnie co i jak mam zrobić, bo tego MySQl to zupełnie nie kapuję.

PZDr

Hmm… wypadało by się więc nieco podszkolić - w sieci jest pełno kursów :wink:

Biega o to, że nazwy tabel twojego forum i tego systemu newsowego moga sie w jakis sposób pokrywać - powinieneś to sprawdzić zerkająć w strukture w myphpadminie…

Bo będzie problem, gdy np. news będzie chciał korzystać z tabelki db_jakaśnazwa , z której już korzysta forum.

Jeżeli są różne to ok …w innym przypadku:

Najłatwiej wtedy pozmieniać prefiksy tabel we wszystkich plikach systemu newsowego np. z db_ na dbn_ i dopiero wtedy instalować skrypt :wink:

poddaje się :oops: wrzucam PsNews :slight_smile: