Instalacja płyty głównej

Witam.

Dostałem od brata płytę główną K7S5A z procesorem AMD Athlon 1GHz i po włożeniu jej do mojej obudowy niestety nie działa.

Jak włączam komputer kręci się wentylator na procesorze i mruga dioda na monitorze. Płyta nie wydaje żadnych dźwięków (ale może głośnik nie działa?).

Do tej pory miałem płytę KT133 z Duronem 700MHz.

Co mam po kolei sprawdzać, bo płyta działała, kilka dni temu została wyjęta z obudowy u brata.

Reset BIOS’u (wyjmij baterie CMOS)

Jak zasilacz? Stary procek rusza na tej płycie?

BIOS już resetowałem, ale zworkami według instrukcji - spróbować jeszcze baterią?

Zasilacz 300W, procków między płytami nie przekładałem, ale poprzednia płyta z prockiem cały czas chodzi - właśnie na niej teraz pracuję :slight_smile:

jak napięcia? Zmierz miernikiem.

dla pewnosci można ale raczej nie będzie różnicy.

jakbyś mógł to spórbuj.

jak z kondensatorami?

Zasilacz jest dobry bo chodzi na nim cały czas poprzednia płyta.

A mogę ten nowy procek (Athlon 1GHz) włożyć do mojej starej płyty (KT133 z prockiem Duron 700MHz)?

Kondensatory wyglądają na dobre, poza tym chwilę przed wyjęciem jej ze starej obudowy wszystko działało.

To może jednak zasilacz? Mówisz że dobry bo na starym działa ale dla pewności posprawdzaj napięcia.

Nowy procek ma pewnie większe zapotrzebowanie na prąd. Zresztą to że chodzi nic nie znaczy że jest dobry. Napięcia moga mu jeżdzić we wszytskie strony.

RAM, grafike, itp. dobrze podociskałeś?