Instalacja programów C czy gdzie indziej

Chce zapytać bo mam podzielony dysk na 3 partycje

C 13,9

D 9,31

E 13,9

zawsze instaluje windowsa na C i tam tez wszystkie programy, ale nie wiem bo później jak zrobię formata to all musze jeszcze raz instalowac i nie wiem czy programy instalować na inny czy na ten sam

jak wy to robicie ?

partycji nie umiem ściągnąć i zakładać nowy także wiecie :stuck_out_tongue:

:wink: Jak sformatujesz te programy to jasne ,że tak :x

lol , ja sie niwe pytam czy musze je jeszcze raz instalwoac tylko to ma być taka mała ankieta gdzie Wy instalujecie je i gdzie polecacie instalacje ;x

Ze względów bezpieczeństwa lepiej instalować na partycji innej niż C:

Wiesz, jak nie zrobisz kopii rejestru przed formatem to i tak większość tych programów będziesz musiał instalować ;]

jeżeli Ci brak miejsca to nie instaluj na partycji tam gdzie masz zainstalowanego sysa. Wiadomo że jak sformatujesz partycje systemową to nawet jeżeli miałeś zainstalowane programy na innej partycji to i tak będziesz musiał je na nowo zainstalować 8)

System na partycji C.

Przyznacz na nią maksymalnie 7-8 GB

Programy na D. Wielkość partycji wg uznania.

Po zainstalowaniu systemu i programów, zrobisz obraz partycji C Ghostem

I nowy system będziesz od tego momentu stawial w kilka minut.

ale i tak po formacie partycij systemowej większoć programów zainstalwoanych na innej partycij i tak nie będzie działać(brak wpisów w rejestrze) ja poprostu sobie zrobiłem dodatkował partycje na zainstalowane gry…programy i oddielnął na muyzke filmy itp…te sposób jest bezpieczny i wygodny(w razie formatu nie tracemuzy filmów)

ja mam pytanie. Jaki Ghost polecasz i czy czasem nie ma ograniczeń co do robienia obrazu. Bo ponoć słyszałem że robi obaraz aleś tam do iluś GB.

Rozwiazanie naprawde godne polecenia.

Co wiecej. Najlepiej zrobic sobie kopie z podstawowymi programami i sterami oczywiście. A po tym resztę programów instalowac na partycji d, aby nie zasmiecać partycji systemowej. Tam nalezy miecć to co jest najbardziej potrzebne. :slight_smile:

Złączono Posta : 23 Wrzesień 2005, 15:13:36

Jest to nieprawda.

Właśnie o to chodzi, że nie.

Obraz będzie obejmował kompletną partycję C

Wszystkie programy zainstalowane w momencie tworzenia obrazu

nawet jeśli znajdują się na partycji D

(której również możemy zrobić obraz lub jej po prostu nie formatować)

nadal będą działały.