Instalacja Realtek hd audio na linuksie

Witam! Właśnie zacząłem kożystać z linuxa Mint na swoim kompie i chciałbym zainstalować equalizer coś podobnego jak na Windowsie żeby móc cieszyć się muzyką, ale nie mogę nic znaleźć :confused: znacie jakieś zamienniki na linuxa z porównywalnymi możliwościami co Realtek hd audio na windowsie?

“zaczołem kożystać”. Chłopie, nie kompromituj się. Zacznij korzystać ze słownika. Pisz “zacząłem korzystać”.

1 polubienie

Jeśli chodzi o equalizer to zainstaluj sobie pulseaudio-equalizer. Jeśli chodzi o inne aspekty, to proszę określ je. Na screenach z linka widać tylko jakieś malunki głośników, panoramę i volume.

Tu masz dokładnie opisane co i jak… http://www.webupd8.org/2013/10/system-wide-pulseaudio-equalizer.html

A w sumie to nawet tego nie trzeba, bo gros programów ma swoje własne wbudowane equalizery.
Np. Clementine, czy podobne.

Poza tym całe pulseaudio to koszmarek, jeśli chodzi o coś więcej aniżeli tylko proste “podbijanie basów”.
Dla osiągnięcia efektów typu 3D, reverby, pogłosy i inne takie, potrzeba czegoś więcej… systemu JACK-Audio wraz z jakimś sensownym panelem do jego zarządzania… np. takim jak, JACK Audio Connection Kit.
Wtedy dopiero zaczyna robić się ciekawie :wink:

Tylko mnie nie sklnij :wink: JACK to rekurencyjny akronim Jack Audio Connection Kit. Z paneli do zarządzania JACK-iem to np. Patchage czy qjackctl.

Ale może daruj OP-owi JACK-a, bo to zupełnie coś innego niż konsumencki audio system. PA odwala dobrą robotę na polu konsumenckim, choć na początku bywało strasznie.

Loozik. Nie wnikałam w to, bo nowicjuszowi to na nic. Łeb mi pęka dziś. Rozdrażniona jakaś łażę. :wink:
Też się na mnie nie złość.