Instalacja routera NETGEAR WGR614

No więc instaluje sobie wspomniany wyżej router , dochodzę do podłączenia go do zasilania i tam zaczynają się problemy. A mianowicie po podłączeniu zasilacza lampka z “internetem” zamiast świecić się cały czas , po prostu miga. Następnie próbuję przejść przez konfiguracje sieci … Niestety kończy się to niepowodzeniem. Po tej operacji wyświetla mi się tylko komunikat żebym sprawdził czy wszystko jest dobrze podłączone. Przeprowadziłem tą operacje już 4 razy i dalej nie widać efektów. Jakieś pomysły?

Czy łączysz sie przez gniazdo RJ-45 :?: Spróbuj wpisać ip twojego routera w przeglądarce np mojego routera jest to 192.168.2.1

Tak łącze się przez gniazdo RJ-45. A co do ip routera to gdzie je mogę znaleźć?

Sadorus , IP oraz MAC adres znajdziesz na spodzie urządzenia, w tabelce znamionowej (nie wszystkie modele, poszukaj w instrukcji). Wpisz go w przeglądarkę, powinieneś uzyskać dostęp do panelu konfiguracyjnego skąd uzyskasz dostęp do ręcznej konfiguracji. A tak na marginesie, o ile znam NETGEAR to w trakcie procesu, kreator prosi o odłączenie modemu, a czasem po prostu zapominamy go włączyć z powrotem. Sprawdź też poprawność podłączenia RJ-45 wychodzącej od modemu do odpowiedniego portu. Przed każdą kolejną próbą konfiguracji wyczyść w przeglądarce historię.

Pozdrawiam :wink: