Instalacja routera NETGEAR WGR614

(Sadorus) #1

No więc instaluje sobie wspomniany wyżej router , dochodzę do podłączenia go do zasilania i tam zaczynają się problemy. A mianowicie po podłączeniu zasilacza lampka z "internetem" zamiast świecić się cały czas , po prostu miga. Następnie próbuję przejść przez konfiguracje sieci ... Niestety kończy się to niepowodzeniem. Po tej operacji wyświetla mi się tylko komunikat żebym sprawdził czy wszystko jest dobrze podłączone. Przeprowadziłem tą operacje już 4 razy i dalej nie widać efektów. Jakieś pomysły?

(system) #2

Czy łączysz sie przez gniazdo RJ-45 :?: Spróbuj wpisać ip twojego routera w przeglądarce np mojego routera jest to 192.168.2.1

(Sadorus) #3

Tak łącze się przez gniazdo RJ-45. A co do ip routera to gdzie je mogę znaleźć?

(system) #4

Sadorus , IP oraz MAC adres znajdziesz na spodzie urządzenia, w tabelce znamionowej (nie wszystkie modele, poszukaj w instrukcji). Wpisz go w przeglądarkę, powinieneś uzyskać dostęp do panelu konfiguracyjnego skąd uzyskasz dostęp do ręcznej konfiguracji. A tak na marginesie, o ile znam NETGEAR to w trakcie procesu, kreator prosi o odłączenie modemu, a czasem po prostu zapominamy go włączyć z powrotem. Sprawdź też poprawność podłączenia RJ-45 wychodzącej od modemu do odpowiedniego portu. Przed każdą kolejną próbą konfiguracji wyczyść w przeglądarce historię.

Pozdrawiam :wink: