Instalacja Routera

2zqbybs.jpg

Klonowanie włączone kabelki też dobrze podłączone

też właśnie zauważyłem że są inne adresy

laptop mi wykrywa juz ten router pisze że dostępna sieć i znakomity sygnał i nie zabezpieczone ale tak samo jak na komputerze nie wchodzą strony

wyłącz w laptopie kartę radiową :slight_smile:

łączymy się tylko i wyłącznie kabelkami, inaczej nigdy nie dojdziemy do tego w czym problem…

no i napisz czy zadziałał ping (post wyżej)

2zyzfia.jpg

w laptopie tylko sprawdzałem czy działa najpierw chcę żeby tu działał póżniej już chyba samo od siebie będzie działało w laptopie

mam wyłączyć tą karte w laptopie ? czy wystarczy jak laptop jest wyłączony :slight_smile:

czyli d…a :-x

z adresem mac jest ok, ten drugi to przecież adres mac portu lan w routerze, chyba już nie myśle…

nie mamy internetu już w routerze…

laptop wystarczy że wyłączony :slight_smile:

niestety więcej pomysłów na dziś już nie mam, w routerze wygląda na to że wszystko jest dobrze ustawione

niestety nie mogę Ci więcej pomóc, musiałbym zacząć zgadywać np. (uszkodzony router… )

jeżeli do jutra sobie nie poradzisz możemy na spokojnie spróbować jeszcze raz

pozdrawiam,

ok w takim razie dzięki wielkie za pomoc i dobranoc :wink:

pewnie a raczej na pewno sobie z tym nie poradze do jutra

Spróbuj jeszcze co takiego - Z menu SETUP wybierając zakładkę ADVANCE ROUTING należy

upewnić się czy opcja OPERATING MODE ustawiona jest na GATEWAY a

opcja DYNAMIC ROUTING jest wyłączona (DISABLED).

jest ustawione na gateway a tego dynamic routing nie mogę znaleść

ale działa coś już czy dalej nie wchodzą strony? to próbuj dać tam zamiast geteway router może tak pójdzie

próbowałem zmieniać na to router ale nic to nie daje. strony nie wchodzą wchodzi google ale jak chce coś wyszukac to można czekać w nieskończoność to samo jest ze strona poczty o2.pl jak próbuję się zalogować.

na screenie widać że znalazło stronę ale brakuje ostatniego słowa tego wejścia na strone

możę coś zostało pominięte coś jeszcze trzeba ustawić.

te hasło to na końcu się ustawia jak juz internet będzie działał ?

zmazałeś adresy IP na screenach z ipconfig :slight_smile: wierz mi że to naprawdę nie są żadne wrażliwe dane :slight_smile:

zrób jeszcze jedną próbę: łącząc się z internetem bez routera jeszcze raz uruchom ipconfig /all i jeśli adres IP masz taki sam jak poprzednio to znaczy że adresy sa przydzielane wg tablicy arp (czyli w uproszczeniu karta o znanym mac dostaje za każdym razem ten sam adres IP)

Później w Setup/Basic setup wybierz ‘Static IP’ i wpisz te dane, zapisz, przeładuj router i zobacz co i jak.

Dopóki nie zadziała testy rób raczej z poziomu Administration/Diagnostics i tam wpisujesz np. IP 213.180.130.200

A, no i w zakładce Setup/Advanced routing ma być Gateway i tylko Gateway…

inne są adresy brama domyślna też jest inna

ynw2g.jpg

takie same :slight_smile:

chodzi o adres IP i pozostałe dane w sytuacji, kiedy jesteś podłączony do internetu z pominięciem routera, czyli z tego pierwszego zrzutu

ustaw w routerze i sprawdź

zmieniłem i jest bez zmian

66gd3c.jpg

przecież działa :smiley: :smiley:

na zrzucie który wkleiłeś jest informacja że pingi wracają, czyli jest lepiej :slight_smile:

teraz w to samo miejsce zamiast adresu 213.180.130.200

wpisz np. www.onet.pl albo www.googole.com i wklej zrzut albo przepisz komunikat

Strony dalej mi się nie wczytują

Pinging http://www.onet.pl

echo reply from 213.180.130.200 : bytes=32 time = 100ms TTL=55

echo reply from 213.180.130.200 : bytes=32 time < 100ms TTL=55

echo reply from 213.180.130.200 : bytes=32 time < 100ms TTL=55

echo reply from 213.180.130.200 : bytes=32 time = 100ms TTL=55

Ping statistics for 213.180.130.200:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0(0 %),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum < 100ms, Maximum = 100ms, Average < 000ms

czyli router działa

a komputer? ciągle nie możesz otwierać stron?

nawet jeśli w pasek adresu wpiszesz:

213.180.130.200

??

nie dalej nie wczytuje stron chociaż je znajduje

google weszły ale jak chce cos wyszukać to jest taka sama sytuacja że można czekać i czekać tłumacz na googlach też się otworzył ale przetłumaczyć już się nie da

zrobię zrzuty ze wszystkich ustawień takiego routera, jaki masz i podeślę to porównasz i sprawdzisz czy coś nie jest przestawione

ale niestety dopiero za jakieś 2 godziny

no dobra

jak będzie wszystko tak samo i nie będzie działało to dajmy sobie juz spokój jutro zadzwonie do mojego dostawcy internetu i zrobi to mam nadzieję :wink:

dużo tego nie ma więc ‘opisowo’ :slight_smile:

po każdej zmianie, na każdej karcie koniecznie ‘save settings’ -

  • Setup/Advanced routing, ‘Operating mode’ = Gateway

  • Security/Firewall: 2 pierwsze dowolne, 3 i 4 disabled, Web filters: żadne pole wybory nie zaznaczone

  • Access Restrictions - w trzeciej linii: Status: Disable

  • Administration/Management: na wszelki wypadek ustaw UPnP: Disabled

wszystko

niestety moje pomysły się skończyły, daj znać co było źle jak już pomoże Ci człowiek z osiedlówki :slight_smile: