Instalacja services pack 2

Witam, mam takie pytanko. Instalowałem ze strony microsoftu sp2 do windowsa xp home no i było wszystko ok aż przyszłow szczegółach oczyszczanie. Trwało to chyba z godzine beż poruszenia się paska postępu, no to niewytrzymałem i zrobiłem twardy reste, bo wydawało mi się że zadługo. No i po resecie komp już się niechciał uruchomić. Ale uruchomiłem teraz w awaryjnym i zacząłem usuwać tego sp2.

Ale w między czasie zacząłem instalować teraz go na drugim kompie, no i znowu stoi na tym oczyszczaniu już z godzine. I teraz mam pytanie ile to może jeszcze potrwać bo dostaje rozstroju żołądka :slight_smile: Czy może jest jakiś problem??? Weszedłem też w liste procesów i tam widze dwa procesy “update.exe”, jeden stoji cały czas 0% procka a drugi sobie skacze. Tak powinno być??? Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Instalacja SP2 nie zajmuje więcej niż 15 minut na średniej klasy kompie.

Zazwyczaj jest to 10 minut więc to coś z instalacją.

Na przyszłość jeśli Ci się uda proponuje instalację za pomocą windows update

Ale ja właśnie robie przez start->windows update, no i na tym drugim kompie nadal stoi oczyszczanie

muisisz czekac, u mnie kiedys przy instalacji SP2 tez musiałem długo czekac chyba nawet 30 minut :roll:

to on chyba czeka już 6 godzin tak na oko ;]

Przerwij instalację i usuń SP2 w awaryjnym.

Potem przeskanuj system na obecność szkodników. Zró defragmentację dysku i sprawdź ilość wolnego miejsca.

A najlepiej zintegruj sobie SP2 z płytą windows xp i postaw system na nowo. Tak jest najbardziej zalecane.

A może poczytaj:

TU

Lub załatw sobie płytkę CD z dodatkiem SP2 i instaluj.

Lub (aju dobrze radzi) najlepiej zintegruj sobie XP z SP2 i zainstaluj świeży system - wszystko tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048