Instalacja Sevena Professional na Home Premium

Cześć! Zastanawiam się nad instalacją u mnie Sevena w wersji Professional. Na razie mam wersję Home Premium - czy możliwe jest uaktualnienie tej wersji do Professional z tej samej płyty którą posiadam?

Zainteresuj się opcją Anytime Upgrade

Tak ale trzeba nieco “przerobić” płytę instalacyjną.

Szczegóły:

http://dawka.wordpress.com/2009/04/30/j … dows-7-rc/

(co prawda opis dotyczy wersji RC ale z powodzeniem działa w wersji finalnej)

Przecież autorowi wątku nie chodzi o wybór wersji tylko o migrację do wyższej wersji z poziomu już zainstalowanego systemu

W menu start odszukaj program Anytime Upgrade - podajesz klucz, parę kliknięć typu next i w koło 20 minut z HP zrobi się Ultimate lub Professional (zależnie od wpisanego klucza). Proces przebiega stabilnie - nie martw się, że może coś się stać z jakimiś plikami, czy że Windows się posypie. Sam przechodziłem przez to - całkiem fajne narzędzie.

kuhar ,

Warto również dodać, że trzeba zakupić upgrade a nie wpisać klucz z obecnie posiadanej wersji :wink:

Może i tak byłoby legalniej, ale Anytime Upgrade i tak “łyknie” klucz z wyższej wersji - niekoniecznie musi to być klucz uaktualnienia.

Witam,

Odgrzeję trochę temat.

Jesteśmy już po premierze Windows Seven.

Mam notebook z Windows 7 Home Premium.

Interesuje mnie przejście na wersję Professional.

Niestety w Polsce usługa Windows Anytime Upgrade nie jest dostępna on-line.

Zostaje kupno w sklepie lub sklepie internetowym.

Nie natknąłem się jednak na oferentów tej usługi.

Może pomożecie. Kto już fizycznie to oferuje ?

Może po prostu kup wersję Professional i w Anytime Uprgrade wpisz ten klucz. Nie próbowałem tego, ale raczej będziesz miał wtedy wersję Professional…

Jak już kupi pełną wersję to po co mu Anytime Upgrade? Ta opcja ma na celu tańsze przejście na wyższą wersję systemu a nie zmuszanie użytkownika do kupowania w sklepie normalnej wersji, bo to jest nielogiczne. Dziwne natomiast, że Anytime nie działa w Polsce. Czy Maryś , pytałeś na infolinii Microsoftu jakie oni widzą rozwiązanie tego problemu?

MarS , Nie pytałem jeszcze na infolini Microsoft.

W Polsce usługa online nie jest dostępna.

Pytałem m.in. w Saturnie, Vobis, Komputronik.

Nie jest dostępna ta usługa u nich.

kubus94 , Oczywistym jest, że nie będę kupował

pełnej wersji Professional gdy posiadam wersję Home Premium.

Właśnie do przejścia na wyższą wersję jest Windows Anytime Upgrade,

który nie powinien być droższy od róznicy cenowej pomiędzy tymi wersjami.

Przy korzystaniu z Anytime Upgrade wpisuje się tylko nowy klucz bez

potrzeby reinstalacji systemu.

Tak. Zapytam na infolinii jak rozwiązać tę kwestię.

Dodane 18.11.2009 (Śr) 16:10

Dzisiaj zadzwoniłem na infolinię Microsoft.

Pytałem o niedostępną w Polsce usługę online Windows Anytime Upgrade.

Otrzymałem informację, że proszę pytać w sklepach np. Vobis itd. o Windows Upgrade

Anytime jest niedostępne.

Stwierdziłem więc : To po co Państwo piszecie, że o Anytime proszę pytać w sklepie

bo online jest w Polsce niedostępne.

Może ja czegoś nie rozumiem.