Instalacja sid'a bez aktualizowania Squezziego

(Xxxmazurxxx) #1

Jak zainstalować Debiana w wersji sid bez konieczności pobierania tych samych plików kilka razy? bo instaluje sobie z netinstal squezzego, potem gnoma, dodaje repo sida, i ponownie pobierać muszę całego gnoma aby mieś wersje niestabilną..... a w necie widze tylko obrazy netinstal dla stable lub teasting...

(Tomeku) #2

Nie unikniesz tego. Jak widać pobiera całe gnome, bo najwidoczniej jest jego nowsza wersja w sid.

Popatrz sobie tutaj: http://packages.debian.org/search?suite ... ords=gnome

(Kaka') #3

Zaoszczędzisz sporo ściągania, jeżeli wpierw zainstalujesz testing z nestinstall i od razu zrobisz upgrade do sid'a, a dopiero potem postawisz GNOME.

Jest jeszcze jedno wyjście - jigdo. Poczytaj o nim.

(system) #4

.... albo zainstaluj cos co ma obsluge paczek "deltowych" (w 2009 roku to powinien byc standard, a nie nowosc)

(Xxxmazurxxx) #5

usiłuje pobrać wersje netinstal z torentów ale nie chce się sciągać. Dodam że torenta mam z debian.linux.pl

beztytuume.th.png

i tak jest ciągle, jakieś pomysły? dodam że innego sposobu pobierania wolał bym uniknąć z obawy przed częstymi rozłączeniami....

p.s nie wpadłem na pomysł że repozytoria można zapisać np na kartce i potem edytować bez używania przeglądarki i opcji kopiuj wklej...

(Soren) #6

czy ściągnięcie 160mb to aż taki problem? Może użyj jakiegoś managera pobierania to po rozłączeniu zawsze będziesz mógł połączenie wznowić.

(Xxxmazurxxx) #7

problem nie problem, skoro jest taka opcja to powinna działać:slight_smile: a tak nawiasem to po ściągnięciu takiego pliku moge go udostępniać, czyli w jakiś sposób pomogę Debianowi....

(Tomeku) #8

Jak widać nikt nie ma ochoty pomóc Tobie. Ale jak tak bardzo ci już na tym zależy, to ściągnij normalnie po ftp za pomocą jakiegoś klienta i dodaj siebie jako seeda, aby słać innym.

(roobal) #9

Sida od razu zainstalujesz z obrazu typu business-card i tylko w trybie Expert install , podczas instalacji systemu będziesz miał do wyboru wersję, którą chcesz zainstalować.

Pozdrawiam!

(Xxxmazurxxx) #10

jak by udało mi sie zainstalować Squezzego to z updatem bym sobie poradził, jak pisał Kaka' bez pobierania 2 razy plików. Większym problemem jest ten torent. Wie ktoś czemu nie mogę go pobrać? ma ktoś jakiegoś innego oficjalnego(czyt. sprawdzonego)?

(roobal) #11

Business-card ma niecałe 40MB, ściągniesz w 2 do 10 minut (zależy jakie masz łącze) :slight_smile: Poza tym instalując z tego obrazu zyskujesz na czasie, system pobiera pakiety z repozytoriów i instaluje się w tym czasie a tak jeszcze musisz poświęcać czas na wklepanie ręczne repozytoriów i aktualizację :slight_smile:

Pozdrawiam!

(system) #12

Ja tam zawsze wolałem instalować system z netinstalla... fakt- po instalacji trzeba jeszcze raz ściągnąć pakiety, ale jest ich mało (oczywiście o instalacji tylko bazowego systemu mówię). A jakby co to ma się zawsze dzialający system (w sensie: uruchamiający sie bezproblemowo, można nawiązać połączenie z internetem /przynajmniej po bożemu, przez kabelek/, można pododawać użytkownikow i pozmieniać parę rzeczy w systemie- później, po instalacji, mogą być z tym kłopoty (bo np część plików pozostała w starej lokacji, część w nowej etc). a zmiana repozytoriów to jest pikuś :slight_smile: (inna sprawa, że osobiście wolę zainstalować sobie testinga i dodac debian-bacports repo + repa dla sida i ustawić sobie apt-pinning /co sie w sumie ogranicza do konfiguracji jednego pliku, konfiguracja jest bardzo prosta) - w ten sposób mogę uruchamiać w miarę świeże programy bez utraty stabilności lennego (tj. po takiej mieszance system będzie mniej stabilny niz 'czysty' stable, ale i tak bardziej niż testing- z reguły)

pozdrawiam

szymon

(Xxxmazurxxx) #13

instalując z business card co trzeba doinstalować aby uzyskać to co ma wersja netinstal?

a i jeszcze jedno, w jakiej wersji mozna korzystać z ext4? czytałem sporo o problemach z nim....

(mati75) #14

netinstall zawiera jeszcze podstawowe pakiety, ale business card nie

od testinga, jego płyta zawiera instalator z ext4

(Julek94) #15

o tym to sie nawet ja przekonałem :smiley: naprawili ten błąd, że po instalacji system nie wstawał(pisałem o tym wątek jakiś czas temu)?

(roobal) #16

Powłokę (co prawda jest Busybox), kompilator i co tam Ci się podoba ale skoro chcesz instalować Gnome to po prostu to zainstaluj i tyle :slight_smile:

Pozdrawiam!

(mati75) #17

nie tyle naprawili, tylko przeportowali kernel z unstable do testinga.