Instalacja sid'a bez aktualizowania Squezziego

Jak zainstalować Debiana w wersji sid bez konieczności pobierania tych samych plików kilka razy? bo instaluje sobie z netinstal squezzego, potem gnoma, dodaje repo sida, i ponownie pobierać muszę całego gnoma aby mieś wersje niestabilną… a w necie widze tylko obrazy netinstal dla stable lub teasting…

Nie unikniesz tego. Jak widać pobiera całe gnome, bo najwidoczniej jest jego nowsza wersja w sid.

Popatrz sobie tutaj: http://packages.debian.org/search?suite … ords=gnome

Zaoszczędzisz sporo ściągania, jeżeli wpierw zainstalujesz testing z nestinstall i od razu zrobisz upgrade do sid’a, a dopiero potem postawisz GNOME.

Jest jeszcze jedno wyjście - jigdo. Poczytaj o nim.

… albo zainstaluj cos co ma obsluge paczek “deltowych” (w 2009 roku to powinien byc standard, a nie nowosc)

usiłuje pobrać wersje netinstal z torentów ale nie chce się sciągać. Dodam że torenta mam z debian.linux.pl

beztytuume.th.png

i tak jest ciągle, jakieś pomysły? dodam że innego sposobu pobierania wolał bym uniknąć z obawy przed częstymi rozłączeniami…

p.s nie wpadłem na pomysł że repozytoria można zapisać np na kartce i potem edytować bez używania przeglądarki i opcji kopiuj wklej…

czy ściągnięcie 160mb to aż taki problem? Może użyj jakiegoś managera pobierania to po rozłączeniu zawsze będziesz mógł połączenie wznowić.

problem nie problem, skoro jest taka opcja to powinna działać:) a tak nawiasem to po ściągnięciu takiego pliku moge go udostępniać, czyli w jakiś sposób pomogę Debianowi…

Jak widać nikt nie ma ochoty pomóc Tobie. Ale jak tak bardzo ci już na tym zależy, to ściągnij normalnie po ftp za pomocą jakiegoś klienta i dodaj siebie jako seeda, aby słać innym.

Sida od razu zainstalujesz z obrazu typu business-card i tylko w trybie Expert install , podczas instalacji systemu będziesz miał do wyboru wersję, którą chcesz zainstalować.

Pozdrawiam!

jak by udało mi sie zainstalować Squezzego to z updatem bym sobie poradził, jak pisał Kaka’ bez pobierania 2 razy plików. Większym problemem jest ten torent. Wie ktoś czemu nie mogę go pobrać? ma ktoś jakiegoś innego oficjalnego(czyt. sprawdzonego)?

Business-card ma niecałe 40MB, ściągniesz w 2 do 10 minut (zależy jakie masz łącze) :slight_smile: Poza tym instalując z tego obrazu zyskujesz na czasie, system pobiera pakiety z repozytoriów i instaluje się w tym czasie a tak jeszcze musisz poświęcać czas na wklepanie ręczne repozytoriów i aktualizację :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ja tam zawsze wolałem instalować system z netinstalla… fakt- po instalacji trzeba jeszcze raz ściągnąć pakiety, ale jest ich mało (oczywiście o instalacji tylko bazowego systemu mówię). A jakby co to ma się zawsze dzialający system (w sensie: uruchamiający sie bezproblemowo, można nawiązać połączenie z internetem /przynajmniej po bożemu, przez kabelek/, można pododawać użytkownikow i pozmieniać parę rzeczy w systemie- później, po instalacji, mogą być z tym kłopoty (bo np część plików pozostała w starej lokacji, część w nowej etc). a zmiana repozytoriów to jest pikuś :slight_smile: (inna sprawa, że osobiście wolę zainstalować sobie testinga i dodac debian-bacports repo + repa dla sida i ustawić sobie apt-pinning /co sie w sumie ogranicza do konfiguracji jednego pliku, konfiguracja jest bardzo prosta) - w ten sposób mogę uruchamiać w miarę świeże programy bez utraty stabilności lennego (tj. po takiej mieszance system będzie mniej stabilny niz ‘czysty’ stable, ale i tak bardziej niż testing- z reguły)

pozdrawiam

szymon

instalując z business card co trzeba doinstalować aby uzyskać to co ma wersja netinstal?

a i jeszcze jedno, w jakiej wersji mozna korzystać z ext4? czytałem sporo o problemach z nim…

netinstall zawiera jeszcze podstawowe pakiety, ale business card nie

od testinga, jego płyta zawiera instalator z ext4

o tym to sie nawet ja przekonałem :smiley: naprawili ten błąd, że po instalacji system nie wstawał(pisałem o tym wątek jakiś czas temu)?

Powłokę (co prawda jest Busybox), kompilator i co tam Ci się podoba ale skoro chcesz instalować Gnome to po prostu to zainstaluj i tyle :slight_smile:

Pozdrawiam!

nie tyle naprawili, tylko przeportowali kernel z unstable do testinga.