Instalacja Slax na pendrive (USB) - Pytania

Witam,

Według mnie ten dział pasuje (ale nie jestem pewien, czy w dobrym dziale piszę). Jeśli nie ten dział, to bardzo przepraszam i prosiłbym o przeniesienie (gdyby nie ten dział).

Pobrałem Slax’a na USB (pendrive). Wypakowuję pliki z archiwa na pendrive i odpalam plik bootinst.bat. Potem wyświetla się ostrzeżenie, że może Windows paść, jeżeli coś tam, coś tam…

Boję się (jestem dzieckiem), że uszkodzę swojego pendrive’a lub boot loader Visty (BCD)…dlatego zadaję takie pytania:

1. Jeżeli wgram boot loader Slax’a na pendrive, to nic się nie stanie z wgranym na dysku twardym boot loaderem?

2. Jak już wgram boot loader Slax’a na pendrive, to po jego dokładnym sformatowaniu jako system plików FAT32 boot loader Slax’a zniknie?

3. Czy podczas wgrywania boot loadera Slax’a nie będzie żadnego problemu i nie uszkodzę pendrive’a?

4. Jeżeli proces wgrywania boot loader’a Slax’a odbędzie się na maszynie wirtualnej, to nie będzie żadnych błędów?

5. Czy Slax ma jakieś zalety?

Prosiłbym o szybką odpowiedź na powyższe pytania :slight_smile:

To, co oznaczyłem niebieskim, to nie musicie odpowiadać na to pytanie.

Pendrive to SanDisk Cruzer 4 GB.

PS. Slax’a będę używał na pendrive jako “zapasowy system”, gdy Vista/inny system padnie…

  1. Nie.

  2. Tak.

  3. Nie. (tzn później wszystko możesz odwrócić formatowaniem)

  4. Tak,min. modularna budowa

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, jeszcze mam jedno i ostatnie pytanie:

Jak zacznę uruchamiać Slax’a na swoim komputerze, to nic się nie stanie z boot loaderem, czy Windowsem?

Nic się nie stanie, sam bawiłem się trochę Slax’em i wszystko było w porządku.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, akurat piszę ze Slax’a uruchomionego wprost z pendrive :slight_smile: